На Тернопільщині юні режисери зняли унікальний фільм про медсестру УПА Ларису Томчук

10 Лют 2014 / 13:18 | Переглядів: 2823

Італійське кіно

7 лютого 2014 року відбулося підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів "Врятувати від забуття". Конкурс організований та проведений Міжнародним благодійним фондом національної пам'яті України у співпраці із Київським міським будинком учителя, органами державної влади та науковими установами.
Рішенням конкурсної комісії переможцями визначені:

1 місце - Гурток "Юний журналіст" Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка (Гонтарук Тетяна Василівна, Іващук Марія Петрівна, Клим'юк Тетяна Ігорівна, Козачок Анна Юріївна, Михайлюк Катерина Василівна, Стрихалюк Світлана Степанівна, Валентина Кащук (керівник гуртка), м.Кременець, Тернопільська область за фільм "Тополина доля" про медсестру УПА Ларису Томчук;

2 місце - Веліляева Каріна Тімурівна, учениця Чистенського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія", с.Чистеньке, Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим та учителька того ж навчального закладу Сейтжалил Гульнара Рефатовна за фільм "Депортация" про трагедію кримсько-татарського народу;
3 місце - Лукічова Ольга та Коломієць Наталя, студентки 3 курсу Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв за фільм "Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу".
Заохочувальні відзнаки також отримали Марія Буцька - учениця Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 150 (м. Харків) за пластиліновий мультфільм на історичну тематику; краєзнавчий гурток "Едельвейс" Кам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 (м. Кам'янка, Черкаська область) за фільм "Рукописний щоденник старого пасічника" та Микола Мостовий, учень Павлоградської загальноосвітньої школи № 9, м. Павлоград, Дніпропетровська область за фільм "Жива історія".

У конкурсі взяло участь понад 700 робіт з більшості областей України. Загальний обсяг конкурсних мультимедійних проектів склав понад 150 гігабайтів.

Автори фільму-переможця "Тополина доля" про медсестру УПА Ларису Томчук отримали винагороду в розмірі 3,5 тисяч гривень. Як зазначила керівник гуртка "Юний журналіст" Валентина Кащук отримана премія піде на лікування героїні фільму Лариси Томчук, яка у роки Другої світової війни перебувала у лавах УПА та надавала медичну допомогу поранених воякам.

Дякуємо усім, хто виявив інтерес до ініціативи Міжнародного благодійного фонду національного пам'яті України та узяв участь у конкурсі, надіслав свої проекти.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.