На Тернопільщиі контролюють якість насіння

27 Бер 2014 / 11:00 | Переглядів: 1360

зерно

Держсільгоспінспекція в Тернопільській області здійснює контроль за якістю насіння ярих зернових під урожай 2014 року

Задля забезпечення посівних площ якісним насіннєвим матеріалом фахівці Державної інспекції сільського господарства в Тернопільській області контролюють якість насіння ярих культур до посіву під урожай 2014 року.

Станом на 25 березня 2014 року спеціалістами управління контролю якості насіння та садивного матеріалу перевірено посівні якості та визнано кондиційним 15,7 тис. тонн насіння ярих зернових і зернобобових культур високих репродукцій при плані 14,25 тис.тонн, а це складає 110 відсотків до планової потреби області разом з страховим фондом. Зазначимо, що з них насіння ярої пшениці - 3,63 тис. тонн (104% до планової потреби), ярого ячменю - 9 тис. тонн (110 % до планової потреби), насіння гороху - 1,57 тис. тонн (131% до планової потреби).

Триває перевірка посівних якостей насіння гречки, кукурудзи, сої та інших культур ярого клину.

Господарствами області закуповується насіння ярих культур, насіння яких в області вирощується не достатньо або зовсім не вирощується. Це насіння кукурудзи, соняшнику, сої, цукрових буряків, а також насіння ярих зернових та зернобобових культур для сортооновлення та сортозаміни.

Разом з тим фахівцями інспекції проводяться перевірки за зверненням власників для підтвердження посівних якостей закупленого насіння.

З метою посилення державного контролю за безпечністю сільськогосподарської продукції спеціалістами інспекції при проведенні сертифікації насіння сої, кукурудзи та картоплі обов'язково відбираються проби на визначення вмісту генно-модифікованих організмів.

З відібраних 42 проб досліджено в акредитованих лабораторіях 34 - генно-модифікованих організмів не виявлено.

Для контролю сортової відповідності насіння зернових культур виробленого для реалізації спеціалістами інспекції проводиться відбір проб для проведення ґрунтового та лабораторного сортового контролю

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.