«Марафон написання листів 2013»: Два мільйони листів, що змінюють життя людей

09 Гру 2013 / 11:54 | Переглядів: 1883

лист

З 6 до 10 грудня активісти Amnesty International в Україні долучаться до "Марафону написання листів" - однієї з найбільших глобальних акцій, яка мобілізує сотні тисяч людей в усьому світі з метою змінити на краще життя людей, що стали жертвами порушення людини, через простий акт написання листа.

З 6 до 12 грудня люди з понад 50 міст України будуть писати на захист 8 осіб та громад, які страждають від порушення прав людини. Листи будуть направлені урядам країн, створюючи тиск та домагаючись змін на краще у кожному окремому випадку. Крім того, учасники матимуть можливість написати листа особисто жертвам порушень прав людини, щоб висловити свою солідарність та підтримку.

Цього року захід пройде у понад 80 країнах, а за час проведення акції Amnesty International очікує зібрати понад два мільйони паперових та електронних листів, факсів, текстових та twitter повідомлень, адресованих до органів влади та героїв Марафону.

"Марафон написання листів є ключовим заходом, який відображає суть нашої роботи в Amnesty International - провадити дії від імені тих, хто мужньо протистоїть тиранії, та проявляти солідарність з ними", - сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Від Алжиру до Словаччини, від Гонконгу до Марокко та Україні на підтримку справ Марафону відбудеться серія заходів, які включають концерти, шоу графіті, дискусії, кінопокази і 24-годинні акції написання листів.

Електронного листа можна написати вже зараз на веб-сторінці Марафону - http://marathon.amnesty.org.ua/.

8 справ Марафону походять зі всіх континентів та охоплюють різноманітні теми з прав людини.

В'язні сумління:

Amnesty International визнала в'язнями сумління та закликає до безумовного звільнення трьох російських активістів, ув'язнених одразу після мирних протестів на Болотній площі. Володимира Акименкова, Артема Савьолова і Михайла Косенко було звинувачено в "участі у масових заворушеннях, вони уже рік знаходяться у в'язниці.

Організація проводить кампанії на захист осіб, які стали жертвою своїх урядів:

Камбоджійська активістка Йорм Бофа була звільнена під заставу 22 листопада, проте досі стикається з сфабрикованими обвинуваченнями, пов'язаними з її діяльністю на захист житлових прав общини озера Боеунг Как.

Мексиканську домогосподарку Міріам Лопез піддавали тортурам та ґвалтували військові, щоб змусити підписати зізнання в тому, що вона займалася торгівлею наркотиками.

Турецького водія, Хакана Ямана, жорстоко побили та викололи йому око турецькі поліцейськими під час цьогорічних протестів.

Білоруського активіста за права геїв, Ігоря Тиханюка, побили поліцейські і продовжують знущатись над ним за його правозахисні кампанії на захист прав лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів в його країні.

Українця Олександра Попова викрали співробітники міліції та катували його з метою отримання показань у якості свідка про вбивство, до якого він не мав жодного відношення.

Організація підкреслюється становище громад під загрозою:

• Палестинські мешканці селища Набі Салех фактично перебувають під облогою ізраїльських поселенців та стикаються з репресіями під час демонстрацій проти ізраїльської окупації, що вони проводять кожної п'ятниці.

• Гондураські члени КОФАДЕХ, неурядової організації, яка займається розслідуванням зникнень та інших порушень прав людини, перебувають під постійним наглядом та є об'єктами погроз та нападів.

“Марафон написання листів - це потужна демонстрація міжнародної солідарності. Він також має сильний позитивний вплив на життя тих людей, чиї права порушуються. Один-єдиний лист до влади може бути відкинутий. Але тисячі листів, які закликають до змін ситуації з правами людини, набагато важче проігнорувати. Ми знаємо зі свого досвіду проведення кампаній, що листи мають силу рятувати та змінювати життя”, -сказала Тетяна Мазур.

З моменту свого виникнення, Марафон написання листів досяг конкретних результатів у звільненні в'язнів сумління. Цього року, за кілька днів до офіційного початку Марафону, Йорм Бофа, камбоджійська захисниця житлових прав, яку ув'язнили за сфальсифікованими звинуваченнями, була звільнена під заставу 22 листопада.

Через кілька днів після об'єднання зі своєю сім'єю та громадою, вона розповіла Amnesty International: “Дякую всім прихильникам Amnesty International! Моє звільнення демонструє успіх ваших кампаній! Проте моя справа досі не завершена. Будь ласка, продовжуйте чинити тиск на уряд Камбоджі для закриття справи проти мене. І будь ласка, продовжуйте підтримувати мене, мою громаду та інших в Камбоджі! Ми можемо досягти найбільшого успіху, коли працюємо разом!"

Для тих же, хто досі у в'язниці, листи підтримки є безцінними:

"Я був просто завалений листами та листівками. Під час святкування Нового року я продовжував їх читати. Я можу щиро сказати, що я не пропустив жодного з них. Це був неймовірний Новий рік", сказав Алесь Бєляцький, правозахисник, ув'язнений в Білорусії.

Довідка

Перший Марафон написання листів у Amnesty International відбувся 11 років тому в Польщі після того, як координатор місцевої групи у Варшаві зустрів дівчину, яка описала йому , як вона організувала в Африці 24-годинний захід з написання листів-протестів урядам. Група вирішила писати листи протягом 24 годин, а потім підрахувати, скільки листів буде написано.

Вони поширили ідею серед інших польських груп, і врешті-решт вона об'єднала активістів у всій країні. Вони поділилися ідеєю з іншими офісами Amnesty у всьому світі і так акція стала глобальною. Марафон написання листів розпочався.

Для отримання додаткової інформації або організації інтервью, будь ласка, звертайтеся до Богдана Овчарука, Спеціаліста з роботи зі ЗМІ та комунікацій Amnesty International в Україні за телефонами +38 (044) 272 28 42, +38 (067) 551 69 44 або за e-mail: b.ovcharuk@amnesty.org.ua.

Інформаційна довідка. Amnesty International -- всесвітній рух, що об'єднує понад 3 мільйони людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіми правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. Amnesty International в Україні проводить кампанії проти тортур та безкарності міліції в Україні, за скасування смертної кари в Білорусі та по боротьбі з дискримінацією в Європі.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.