«Майстерня здоров’я» турбується про здоров’я тернополян

10 Кві 2014 / 11:54 | Переглядів: 2065

майстерня здоровя

У рамках відзначення Всесвітнього дня здоров'я у поліклінічному відділенні Тернопільського міського закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги, філія №2" (нагадування - Тернопільська міська комунальна лікарня №2 - авт.)традиційно проведено профілактично-просвітницьку акцію "Майстерня здоров'я".

Такий захід відбувся за підтримки департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації, громадської організації "Асоціація головних лікарів Тернопільщини" та участі спеціалістів комунальної установи Тернопільської обласної ради "Центр здоров'я".

До слова, проект "Майстерня здоров'я" засновано для профілактики та раннього виявлення серцево-судинних захворювань ще у 2007 році Громадською Радою МОЗ спільно з Всеукраїнським лікарським товариством й обласними центрами здоров'я.

Як наголосив в.о. директора ДОЗ ТОДА Віктор Овчарук, котрий теж прийняв участь в акції "Майстерня здоров'я", "Всесвітній день здоров'я дуже важливий щодо профілактики захворювань, тому департамент охорони здоров'я облдержадміністрації надає йому великого значення".

Окремо варто подякувати і студенткам 4 курсу Приватного ВНЗ "Медичний коледж", котрі долучилися до проведення акції, а це - Олена Лучишин, Ольга Шлийка, Соломія Шигера, Галина Муринська, Марія Снігур, Ковалишин Наталія.

Цього дня всі бажаючі мешканці не лише "БАМу", а й усього міста Тернопіль, мали можливість довідатися про стан свого здоров'я шляхом обстеження артеріального тиску та вимірювання рівня глюкози у крові, а ще - контрольного зважування.

В наявності високого кров'яного тиску чи цукру в крові, обстежені на місці отримали безкоштовну консультацію сімейного лікаря ТМЗ "Центру ПМСД" філії №2 Надії Безверхи не лише щодо профілактики артеріальної гіпертонії, а й також щодо формування здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок.

- В принципі, - розпочала лікар загальної практики - сімейної медицини Надія Безверха - під час "Майстерні здоров'я" акцент робиться на вимірюванні артеріального тиску, бо, згідно зі статистичними даними, у кожного третього-четвертого мешканця нашого міста він є підвищеним чи високим. Для того, аби знизити кров'яний тиск, є основні два шляхи: зміна способу життя і харчування та медикаментозна терапія.

За результатами підведення акції, впродовж чотирьох годин у 255-ох громадян виміряли артеріальний тиск, а у 207-ми - рівень глюкози в крові.

"Не вперше проводиться така профілактично-просвітницька акція у Тернопільській міській лікарні №2, а тепер уже - офіційно - "Центрі первинної медико-санітарної допомоги, філія №2". - Про це повідомила прес-службу департаменту охорони здоров'я заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Світлана Олексишин.

- Адміністрація медзакладу завжди активно підтримує ініціативність "Центру здоров'я" проведення "Майстерень здоров'я",- продовжила Світлана Олегівна - адже важливим є те, що завдяки, власне, їхнім проведенням фіксуються вперше виявлені випадки артеріальної гіпертензії. Тобто людям, які з різних причин не знали про свій підвищений чи високий артеріальний тиск, спеціалісти вчасно надають усю необхідну консультацію, направлення на дообстеження та лікування, що, знову таки, в кінцевому випадку, дозволяє попередити вихід на інвалідність та мінімізувати ризик серцево-судинної смерті.

Як наостанок, зазначив лікар-методист КУТОР "Центр здоров'я" Андрій Зарусінський, "проведення таких заходів сприяє покращенню обізнаності населення щодо збереження власного здоров'я та здоров'я оточуючих".

Для громадян важливо знати про профілактику серцево-судинних захворювань, профілактику цукрового діабету, а також доцільність ведення здорового способу життя.

Світлана Гуменна,

прес-служба ДОЗ ТОДА

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.