Харківські студенти люблять приїждати до Тернополя

06 Тра 2014 / 16:06 | Переглядів: 1932

DSC_1158.JPG

Упродовж трьох днів 28-30 квітня в навчально-оздоровчому комплексі "Червона калина" Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського тривав XVIII Міжнародний медичний конгрес студентів та молодих вчених. Свої доповіді та наукові напрацювання юні лікарі та науковці представили під час роботи 12 секцій ("Внутрішні хвороби", "Експериментальна медицина. Медицина катастроф", "Хірургічна патологія. Онкологія та радіаційна медицина", "Інфекційні хвороби. Фтизіатрія. Дерматовенерологія", "Неврологія та психіатрія", "Клінічне медсестринство. Клінічна імунологія та алергологія. Актуальні проблеми медицини", "Морфологія в нормі та при патології. Біологія та мікробіологія", "Акушерство та гінекологія", "Профілактична медицина, соціальна медицина та ООЗ, медична інформатика, медичне право", "Педіатрія", "Фармакологія та фармація", "Офтальмологія, стоматологія, ЛОР-патологія").

У роботі конгресу взяли участь представники Харківського національного медичного університету, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Буковинського державного медичного університету, Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, Кіровоградського медичного коледжу імені Є.Мухіна, медичного інституту Сумського державного університету, Житомирського інституту медсестринства, Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького, Дубенського медичного коледжу, Луганського державного медичного університету, Ужгородського національного університету, Національного медичного університету імені О.Богомольця, Івано-Франківського національного медичного університету, Національної академії післядипломної освіти імені П.Щупика МОЗ України, Запорізького державного медичного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, Одеського національного медичного університету, Луцького базового медичного коледжу, Хмельницького державного патологоанатомічного центру України, Центру лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань Рівненської обласної клінічної лікарні, Хмельницької обласної лікарні.

Цього року для публікації було подано 559 робіт, з яких 555 належить українським авторам, 4 - дослідникам з-за кордону. У конгресі взяло участь 120 представників вишів України та 160 - представників ТДМУ.

Молодих вчених і студентів привітав ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, заслужений дiяч науки i технiки, член-коресподент НАМН України, професор Леонід Ковальчук. Він зазначив, що майбутнє кожного з нас залежить виключно від нас самих і молоді зокрема.

"Благополуччя нації, її культурний рівень і матеріальне становище залежать від її інтелекту. Ми, як лікарі, повинні усвідомлювати те, якщо в суспільства є хвороби, то спершу потрібно встановити діагноз. Головною проблемою українського соціуму є корупція, яка поглинувся всі прошарки суспільства. Ця хвороба лікується і для цього потрібно, аби кожен для себе постановив не давати і не брати хабарів. У нашому університеті усі студенти і викладачі поставили підпис під таким взаємним зобов'язанням", - наголосив Леонід Якимович.

Він також звернув увагу на те, що над подоланням корупції в ТДМУ працюють ефективно. "Ми робили акцент на організаційних методах, зокрема впровадили складання семестрового іспиту за новими технологіями. У цей процес ніхто не може втрутитися, тому оцінювання знань студентів є чесним і об'єктивним. Навіть діти викладачів, деканів, проректорів не мають жодних привілеїв. Окрім того, плануємо підтримати проведення анкетувань студентами у їхньому середовищі для виявлення актуальних проблем. Представники студентства інформуватимуть адміністрацію про результати такого анкетування. Цей підхід активно застосовують в Європі та США. Там анкетування мтосується якості викладання. Сподіваюся, що студенти і ці питання включать до анкети", - висловив побажання ректор ТДМУ.

Учасники XVIII Міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених відзначали високий рівень організації заходу та висловлювали позитивні враження від свого перебування в НОК "Червона калина". Зокрема представниця Харківського національного медичного університету Дарія Молчанюк наголосила на тому, що вона завжди радо відвідує наукові конференції на теренах Західної України.

"Хочу зізнатися, що я дуже щаслива людина, адже мені нещодавно вдалося побувати на конгресі в Ужгороді, а сьогодні маю нагоду бути в Тернополі. Мене переповнюють позитивні емоції, які отримала завдяки хорошому прийому, посмішок, щирих вітань, чудових краєвидів. Висловлюю подяку від імені всього Харкова адміністрації Тернопільського державного медичного університету за те, що отримали можливість брати участь у таких масштабних конференціях. Також вдячна оргкомітету і студентському науковому товариству за те, що кожного року вони з ентузіазмом організовують цей зхід. Хочу зазначити, що харків'яни завжди приїжджають з Тернополя із позитивними емоціями і враженнями. На мою думку, це сприятиме тому, що кількість делегатів від нашого університету щороку збільшуватиметься", - поділилася враженнями Дарія Молчанюк.

Після двох днів напруженої роботи учасники конгресу мали можливість відвідати славне місто Збараж, а в перервах між секційними засіданнями побувати на екскурсіях по Тернополю.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Фото Павла Балюха.

Фотоальбом: XVIII Міжнародний медичний конгрес студентів та молодих вчених

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.