У Тернопільській школі №18 стверджують: «Хто слово знає- той долю має»

11 Лис 2017 / 18:37 | Переглядів: 2314

У Тернопільській школі №18 стверджують: «Хто слово знає- той долю має»

9 листопада вчителі та учні ТЗОШ №18 долучились до відзначення Дня української писемності та мови. У навчальному закладі переконані, що людина, яка не знає своєї мови - дикун. Вона не шанує рідного слова , а тому байдужа до минулого, теперішнього і майбутнього. Ну що б, здавалося,слова… Слова та голос - більш нічого, А серце б'ється - ожива, Як їх почує!.. Цими емоційними рядками починається один із віршів Тараса Шевченка. Але ж чи б'ються - оживають наші серця, коли ми чуємо неграмотні висловлювання? У 18 школі стверджують: "Хто слово знає- той долю має" vika access_time 5 годин тому Директор ТЗОШ №18 Заброцький Р.П. наголосив , що формування свідомості сучасної людини неможливе без формування її мовної культури. Національні риси мовленнєвої поведінки українців відображають їх зовнішню культуру і багатий внутрішній світ. Сьогодні ми відкрито говоримо про бездуховність, занепад моралі у суспільстві. У наш час люди не стежать за своєю мовною культурою: вживають росіянізми та нецензурні слова. Це стало нормою для багатьох українців. Вчителі та учні ТЗОШ №18 провели лінійку, де говорили про те , що рідне слово, як джерельна вода, ковток якої дає силу й мудрість, створили інсталяцію, присвячену вшануванню рідної мови, та долучились до XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Незабутні враження залишились у школярів після спілкування з молодими тернопільськими письменниками. У ТЗОШ №18 вважають, що розвиток духовно багатої особистості , яка зможе побудувати міцну державу, неможливий без знання мови, і тому потрібно вивчати її, любити , шанувати, боронити. Адже як кажуть у народі: "Хто слово знає - той долю має".

Катерина МОСІЙЧУК.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.