Тернопільські студенти стажувалися у Польщі

06 Лип 2017 / 10:28 | Переглядів: 3369

Студенти Тернопільського педуніверситетту стажувалися  у Польщі

У рамках "Програми академічної мобільності" студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка навчались в академії імені Яна Длугоша міста Ченстохова (Польща). Стажування відбувалося упродовж 3 місяців, студенти мешкали в гуртожитку "Скжат", що знаходиться поблизу центра міста. Програма передбачає безкоштовне навчання та проживання у місті, що привабило понад 70 студентів з різних куточків західної України, зокрема Тернополя, Луцька та Рівного. Схожість дисциплін, що вивчаються у двох закладах дозволила українцям як повчитись чомусь новому у Польщі, так і поділитись уже набутим досвідом з іноземними одногрупниками.

Студенти кафедри журналістики ТНПУ ім.. В. Гнатюка вивчали одинадцять дисциплін в інституті польської філології , частина з яких стосувалася безпосередньо напрямку журналістики, а частина була присвячена різним видам культурознавства. Тиждень складався з трьох навчальних днів (з понеділка по середу), обов'язкові курси польської мови - 2 рази на тиждень (четвер і субота) та 3 вихіді, коли студенти могли присвятити час саморозвитку, а також пізнанню усієї краси міста і не лише. Освітяни у вільний від навчання час подорожували містами Польщі, зокрема ввідвідали Варшаву, Катовіце, Краків, Освенцем. Пройшовши курс вивчення польської мови, отримали сертифікати звідповідним рівнем знань - В1, що дозволяє вступати до вищих навчальних закладів Польщі без вступних іспитів. Виконавши настанови усіх викладачів академії імені Яна Длугоша, тернопільська молодь успішно склала сесію у цьому виші. При врученні нашим студентам відповідного документу, що засвідчує успішне завершення стажування, керівництво академії повідомило, що має намір відкрити окрему спеціальність "Журналістика" та співпрацювати із ТНПУ ім. В. Гнатюка на рівні "Подвійного диплому". Сповнені позитиву та набравшись нового досвіду, студенти благополучно повернулись на рідну землю та складають чергову сесію, захищають курсові роботи, щоб перейти на наступний випускний курс.

Олександр МУДРІЄВСЬКИЙ.

Студент ТНПУ ім.. В. Гнатюка

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.