Тернопільські студенти почерпнули в Польщі безцінний досвід

24 Лип 2017 / 12:31 | Переглядів: 2725

Тернопільські студенти почерпнули в Польщі безцінний досвід

Як уже повідомляв "Тернопіль вечірній", студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка три місяці навчалися у Польщі - в академії імені Яна Длугоша міста Ченстохова. Я поспілкувався з Олександром Мудрієвським та Галиною Вацлавською, які нещодавно повернулись додому та запитати, чи сподобалась їм така можливість набратись більше досвіду за кордоном, та що вони там для себе почерпнули?

- Чому саме ви вирішили їхати на навчання до Польщі?

- Галя: Я неодноразово чула про переваги навчання за кордоном, то ж хотіла спробувати себе в ролі іноземного студента. Та й ця країна мені до вподоби, давно хотіла відвідати Польщу, але ніколи не мала змоги. А тут така можливість- і навчання, і подорож…

- Олександр: Вирішив спробувати себе як польський студент, а також подивитись, як відбувається навчання за кордоном. Також прагнув оглянути цікаві місця релігійної столиці Польщі та почерпнути для себе щось нове та незвичне.

- Що ви для себе ви почерпнули після навчання?

- Галя: Участь в семестровій програмі надала можливість вдосконалити практичні навички, окрім цього - змогу випробувати себе у вибраній професії, навчила комунікувати з іноземцями, розвинула вміння працювати в команді, та найперше - я почерпнула безцінний досвід для себе, який стане в нагоді у майбутньому, в цьому я таки впевнена!

- Олександр: Навчання дало мені базові знання польської мови, нові приємні знайомства. Досвід проживання в гуртожитку та інші корисні навички.

- Чи радили б ви студентам молодших курсів їхати до Польщі на навчання?

- Галя: Звісно, що так. Є можливість - використовуйте. Багато, хто вагається: незнання мови, чужа країна, інші люди - все можна подолати, тільки мета і бажання. Тому я завжди говорю: краще спробуватиізазнати поразки,аніж все життя картати себе.

- Олександр: Звісно раджу усім молодним колегам-студентам взяти участь у цій програмі. Багато чого я не встиг там зробити, наприклад, поподорожувати самою Польщею. Тому бажаю це зробити "наступникам" цієї програми.

- Які враження від проведеного часу за кордоном?

- Галя: Скажу так, ще ні разу не пошкодувала, що поїхала. Вдячна своїм батькам, що підтримали та дали змогу вдосконалити свої навички за кордоном. І звісно викладачам, які зрозуміли та пішли нам на зустріч.

А ще я знайшла нових друзів, які стали мені дуже близькими. Відвідала багато міст, пізнала польську культуру та вивчила їхню мову. Тому враження "бардзо" файне, я надзвичайно задоволена.

- Олександр: Враження незабутні, приємні, чудові. Студенти проявили себе з найкращої сторони, як сказало керівництво академії, і це дало нам зрозуміти, що час не було згаяно дарма.

Отже можна зробити висновок, що такий обмін досвідом можна сміливо запроваджувати в кожному навчальному закладі, адже це буде заохочувати студентів до всебічного розвитку та вивчЕння іноземних мов.

Спілкувався Вадим ПОЛАДОВ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.