ТДМУ відзначив своє 60-річчя

30 Тра 2017 / 23:41 | Переглядів: 1789

ТДМУ відзначив своє 60-річчя

З нагоди шістдесятої річниці з дня заснуванняТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського26 травня 2017 року у Палаці культури "Березіль" імені Леся Курбаса відбулася урочиста академія, участь в якій взяли народні депутати України, представники наукової еліти України, керівники органів місцевого самоврядування, представники поважних іноземних делегацій, очільники вишів та багато інших гостей.

image001image003MED_9118MED_9136MED_9159MED_9169MED_9193MED_9205MED_9303MED_9336MED_9355MED_9380MED_9404MED_9432MED_9484MED_9530MED_9641MED_9653MED_9705MED_9745

Святкового настрою додавали музиканти Тернопільського муніципального духового оркестру "Оркестра Волі" та струнного тріо. У вестибюлі усіх зустрічав ректорТДМУ, професорМихайло Корда. Він радо приймав щирі вітання і дякував кожному, хто прийшов розділити радість з нагоди славного ювілею.

image005image007

Коли ж усі гості зібралися до глядацької зали, під звуки фанфар вийшли члени вченої ради Тернопільського державного медичного університету. Разом з Михайлом Михайловичем на сцену "Березолю" піднявся ректорТДМУу 1981-1997 роках - член-кореспондент НАМН України, професорІван Сміян.

image009image011

Урочисту академію розпочав хорТДМУз виконання державного гімну. Зазначимо, що цей творчий колектив створений два роки тому. За цей час став справжньою гордістю університету. Цього дня особливого звучання хоровому виконанню додали вихованці Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

image013

Після невеличкого екскурсу в історію медичної Альма-матер у Тернополі усі присутні спільно помолилися, попросивши у Всевишнього процвітання і успіхів всьому колективу Тернопільського медуніверситету.

image015

Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦВасилій Семенюку своєму виступі зазначив, що упродовж довгого періоду університет підготував тисячі фахівців, які покликані до високої місії зціляти та полегшувати людські страждання. За його словами, ця місія до певної міри є євангельською, оскільки Ісус Христос сам був тим, хто зціляв, а нам залишив заповідь проявляти співчуття до ближнього.

"Пам'ять про це має надихати упродовж життя і скріплювати ваше лікарське покликання. Бажаю вашій спільноті зростання в особистих чеснотах, високого професіоналізму та виконаного обов'язку, які мають зігрівати ваші серця вдячністю та давати наснагу з гідністю продовжувати розпочату справу, котра варта того, щоб бути справою життя. Ваш університет носить ім'я видатного українського діяча - Івана Горбачевського, який був сином греко-католицького священика зі Збаража Якова Горбачевського. Батьки подбали про його освіту, а він своїми щоденними трудами та навчанням примножив ці знання. Це дало можливість стати йому видатним науковцем. Його приклад хай завжди надихає професорський колектив до повсякденної праці. Нехай Господь благословить вашу працю. Нехай він духом своєї премудрості просвітить наших студентів", - додавВасилій Семенюк.

image017

Архієпископ Тернопільський і КременецькийНесторзачитав вітальну адресу Патріарха Київського і всієї Руси-України Української Православної Церкви Київського патріархатуФіларета.

"За час діяльності вашого університету плодами наукової установи стали не лише блискучі наукові праці, захищені докторські чи кандидатські дисертації, було написано багато актуальних монографій, виховано кілька поколінь талановитих науковців, вчених, медиків, практикуючих лікарів. У духовному житті - це сотні тисяч врятованих життів, полегшення страждань, утіха скорботним та співчуття, співстраждання конкретним людям - нашим співвітчизникам. Упевнений, що рік за роком Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського не тільки надає студентам необхідні в майбутньому знання, а й стає справжньою духовною школою, навчаючи людей у білих халатах того, чого б здавалося навчити неможливо - людяності, співчуттю до ближнього, вмінню та бажанню співпереживати, відчувати людський біль.

60TDMU-17052600

Найкращі педагоги-медики з часів професора Огія та професора Мартинюка і до нині роблять свою справу, за що отримують подяку не лише студентів і пацієнтів, а й особливу благодать від Бога. Науку і релігію часто протиставляють. Однак життя багатьох вчених, вчених-медиків, є красномовним свідченням того, що ці дві речі доповнюють одна одну. Знаємо, що руки лікарів в операційних роблять справжні дива, але ми також упевнені, що ці руки, які чинять добро, благословенні самим Ісусом Христом. Через пророка Мойсея Господь називає себе лікарем: "Я Господь Бог твій, цілитель твій". А нині всі таїнства Церкви людина приймає не лише для зцілення душі, а й для лікування та освячення свого тіла, яке за словами апостола є храмом Святого Духа. Церква та медицина є Божим знаряддям, яке поставлене служінню людині. Задля більшої користі людям вони неодмінно повинні співпрацювати, доповнюючи одна одну. Найкращий лікар - це той лікар, який має не лише знання, а й віру, живий зв'язок з Христом. Тож заохочуємо не тільки дотримуватися клятви лікаря України, а й у всіх своїх вчинках пам'ятати про свою особисту відповідальність перед Богом. Все що робите, робіть від душі, як для Господа. Від імені Української Православної Церкви Київського патріархату закликаю Боже благословення на всіх причетних до діяльності Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського", - говориться у вітальній адресі.

image019

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського, предстоятеля Української греко-католицької церквиСвятослава Шевчукабув нагороджений Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського з нагоди 60-літнього ювілею.

60TDMU-17052598

"Прийміть від мене щирі слова привітань з нагоди 60-ї річниці заснування вашого університету. Упродовж цих років ви виховали не одне покоління медиків, які своїми вміннями служать збереженню людського життя. Ви докладаєте чимало зусиль до формування висококваліфікованого колективу викладачів елітного рівня викладання. Мета, яку ви поставили перед собою - формування української еліти, об'єднаної добром, воістину благородна та актуальна. Прийміть від мене щиру вдячність і побажання рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа у здійсненні вашого служіння. Нехай Пресвята Богородиця покриває своїм омофором. Усім викладачам і студентам вділяю моє архієрейське благословення. Будьте і надалі для людей милосердними самарянами, які виливають миру, що є символом ваших знань і досягнень у сфері сучасної медицини, на рани всіх хворих і потребуючих, щоб полегшити їхні страждання. Благословення Господнє на вас", - зазначив Блаженніший Святослав у своїй вітальній адресі.

image021

Історія нашого університету - це довгий, насичений шлях, сповнений наполегливою працею, натхненням та самовідданістю. Це сторінки перемог та неосяжних вершин. За роки існування закладом підготовлено понад 25 тисяч фахівців, з них - понад 2 тисячі з числа іноземних громадян з 60 країн світу. Сьогодні Тернопільський державний медичний університет - це велика і дружня родина, високопрофесійний науково-педагогічний колектив, один із найпотужніших у вищій медичній школі України.

У вітальному слові ректорТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, заслужений діяч науки і техніки України, професорМихайло Корданаголосив на тому, що святкування - це особливий день, адже цей день стає новою сторінкою в історіїТДМУ.

"Упродовж 60 років з університетом своє життя поєднали тисячі викладачів, десятки тисяч студентів. За цей час як на полотні переплелися людські долі і страждання, надії і мрії. Я пишаюся тим поступом, який зробив наш університет за 60 років - від невеликої освітньої установи до одного з провідних вищих навчальних закладів України. Уявіть собі 1957 рік. Тернопіль тільки починає відбудовуватися після ІІ світової війни. В місті ще нема жодного вищого навчального закладу. І ось вийшла Постанова УРСР про створення медичного інституту. Вже у вересні розпочато перші заняття. Було трохи більше 600 студентів і 66 викладачів, один доктор наук і 17 кандидатів наук. І сьогодні ми з особливим теплом у серці згадуємо тих, хто стояв біля витоків університету, хто своєю невтомною працею закладав фундамент для його розвитку. Молодими викладачами у 1957 році прийшли люди, які пізніше стали відомими професорами, докторами наук -Юрій Коморовський,Микола Скакунта інші. На жаль, їх нема сьогодні з нами. Молодим викладачем у ті роки бувІван Ситник, який кілька днів тому у телефонній розмові сказав, що дуже шкодує, що не може бути присутнім у залі і розділити свято у зв'язку з хворобою, але він побажав університету успіхів і процвітання.

image023

image025

Перший випуск лікарів відбувся уже в 1961 році і хочу вам повідомити, що в цій залі присутні 13 перших випускників університету. ЗокремаІван Чекман, який є легендою вітчизняної фармакології, за його книжками вчилася і вчиться вся Україна, член-кореспондент Національної академії медичних наук України і член-кореспондент Національної академії наук України. Також присутнійВасиль Антонів- великий патріот України, який тривалий час був завідувачем кафедри отоларингології Московського інституту дружби народів і очолював Українське національне-культурне товариство у Москві.Юрій Бондаренко- член вченої ради, завідувач кафедри, який все своє життя працював у рідному університеті.Євген Стародуб- тривалий час був деканом вТДМУ, продовжує працювати і передавати досвід молодому поколінню.Анатолій Паламарчук- також все життя пов'язав з університетом. В залі присутнійВіктор Кузлов- почесний громадянин Сєвєродонецька Луганської області, тривалий час очолював хірургічну службу в цій області і продовжує працювати сьогодні у прифронтовій зоні", - наголосив Михайло Михайлович.

image027

РекторТДМУтакож зазначив, що у розвиток університету свою душу і серце вклало четверо ректорів -Петро Огій,Іван Гетьман,Іван Сміян,Леонід Ковальчук. На жаль троє з них уже відійшли за межу вічності. У знак пошани і пам'яті про їхній внесок у розвиток Тернопільського державного медичного університету від зібрання урочистої академії було покладено квіти до їхніх могил, а також і до пам'ятника Івану Горбачевському.

image029

Славні досягнення попередників, за словами ректораТДМУ, професораМихайла Кордисьогодні знайшли своє продовження у нових здобутках і досягненнях - значно розширено набір студентів і отримано ліцензії на нові спеціальності, відкрито стоматологічне відділення університетської клініки, консультативно-лікувальний центр, центр симуляційного навчання, отримано новий навчальний корпус, міжнародні наукові гранти, двічі за останні роки здобуто перше місце у галузевому рейтингу Міністерства охорони здоров'я України.

"З особливою повагою згадуємо сьогодні ветеранів університету, яких у цій залі є 120 осіб. Низький вам уклін і щира подяка. Саме завдяки вашій невтомній праці ми маємо чудовий навчальний заклад. Ми гордимося нашими випускниками. Багато тисяч наших випускників працюють у первинній ланці охорони здоров'я, тисячі випускників стали вузькопрофільними спеціалістами і працюють у лікарнях вторинного і третинного рівнів надання медичної допомоги, сотні випускників стали науковцями, організаторами охорони здоров'я, серед наших випускників є академіки, міністри охорони здоров'я і їх заступники, керівники великих медичних компаній. Ми пишаємося тим, що президентом Національної академії медичних наук України є наш випускник -Віталій Цимбалюк, а також Міністр охорони здоров'я УкраїниВіктор Шафранський, відомий пластичний хірургРостислав Валіхновський, директор експертного центру УкраїниТетяна Думенко, які сьогодні присутні в залі. Ми пишаємося здобутками університету в навчальній, лікувальній, науковій роботі, міжнародному визнанні. Найбільшим здобутком є наш колектив, сформований упродовж 60 років, який є командою однодумців, котрі щодня працюють для того, щоб наш виш був ще кращим і потужнішим.

Шановні колеги! Іти до мети непросто, світ постійно змінюється. Сьогодення ставить перед нами високі вимоги, динаміка часу потребує інноваційних підходів і конкурентоспроможних дій, але я абсолютно впевнений, що з таким колективом, з такими самовідданими і високо мотивованими людьми, які працюють в нашому університеті нам усі завдання під силу", - висловив впевненістьМихайло Корда.

Ректор побажав всім працівникам успіхів і наснаги у подальшій праці, невичерпної енергії для подальших здобутків, особистих і професійних успіхів.

image031

Наказ ректора про відзначення працівників з нагоди 60-річчяТДМУоголосив проректор з науково-педагогічної роботи, професорАркадій Шульгай.

image033

У цей знаменний день Тернопільський державний медичний університет за результатами сертифікаційного аудиту, проведеного зовнішніми аудиторами компанії Бюро Верітас Сертифікейшн Україна, отримав сертифікат і гравертон міжнародного стандарту ISO. Було встановлено відповідність системи управління якістю, що впроваджена в університеті, вимогам міжнародних стандартів (Детальніше тут:http://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-otrymav-sertyfikat-mizhnarodnogo-standartu-iso/).

Від щирого серця всіх присутніх привітав ректор, який очолював університет з 1981 по 1997 роки, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професорІван Сміян.

image035

image037

"Теперішнього ректораМихайла Кордуя приймав в університет, вручав йому диплом, приймав його в аспірантуру, навчав його педіатрії. Я вважаю, що його успіхи - це мої досягнення, його негаразди - це мої жалі. До речі, всі, хто сидять поряд з ректором, також мої учні", - з гордістю сказав Іван Семенович.

image039

Цього дня вперше на сцені ПК "Березіль" прозвучав новостворений гімнТДМУу виконанні університетського хору.

Університет пишається не тільки своїми науковими і освітніми досягненнями, а й тими людьми, які у важливий для країни час стали на її захист. Багато працівниківТДМУта близько сотні випускників, ризикуючи власним життям і здоров'ям захищають Україну в зоні АТО, працюють у військових госпіталях, проводять складні операції пораненим.

image041image043image045image047image049

Подякою ректораТДМУта цінними подарунками за активну громадянську позицію, мужність, патріотизм та надання медичної допомоги в зоні АТО 26 травня були нагороджені водій господарської частиниВолодимир Марховський, який проходив службу в 40-й окремій артилерійській бригаді на посаді старшого водія; інженер відділу програмного та апаратного забезпеченняАндрій Галаван, що служив у 53-й окремій механізованій бригаді на посаді командира вогнеметного відділення роти радіаційного, хімічного та біологічного захисту; оператор відділу програмного та апаратного забезпеченняІгор Форисюк, який проходив службу в 25-му окремому мотопіхотному батальйоні "Київська Русь" 54-ї бригади на посаді механіка радіотелеграфіста, старшого солдата; доцент кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медициниМирослав Домбрович- капітан медичної служби, старший ординатор відділення підсилення медичних підрозділів 66-го військового мобільного госпіталю; доцент кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургієюІгор Кулянда -підполковник медичної служби - начальник відділення підсилення медичних підрозділів 66-го військового мобільного госпіталю; асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунологіїМикола Винничук, - капітан медичної служби, який виконує обов'язки начальника медичної служби артилерійської групи "Луганськ" і є начальником медичного пункту 1-го артилерійського дивізіону 44-ї окремої артилерійської бригади. Останній сьогодні перебуває в зоні бойових дій.

image051

З вітальним словом на свято завітав голова Тернопільської обласної державної адміністраціїСтепан Барна. Він зачитав слова вітання від Президента УкраїниПетра Порошенка.

image053

"Шановні друзі! Щиро вітаю вас з 60-річчям з дня заснування закладу. Завдяки динамічному поступу університет здобув визнання як престижний і потужний навчальний, науково-дослідницький центр. У доробку закладу розвиток фундаментальної та прикладної науки в медичній та фармацевтичній галузях. Значний досвід роботи з формування і впровадження інноваційних засад, підготовки майбутнього медичного працівника, справедлива вимогливість до знань студентів, натхненність викладачів у наукових пошуках.

60TDMU-17052593

Упевнений, що завдяки високому професіоналізму, завзятості та цілеспрямованості працівників університет здобуде нові рубежі в підготовці конкурентоспроможних фахівців на українському і міжнародному ринках парці. Бажаю усім міцного здоров'я, творчої наснаги, благополуччя та успіхів".

Від себе Степан Степанович додав, що Тернопільський державний медичний університет є для Тернопілля унікальною інституцією, яка не тільки стоїть на сторожі громадського здоров'я, а й також формує імідж краю та держави. Це кузня кадрів для української і світової медицини.

image055image057image059image061image063image065image067image069image071

Голова Тернопільської обласної державної адміністраціїСтепан Барна, з нагоди 60-річчя університету вручив грамоти завідувачу кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судовою медициною, професоруЯрославу Боднару, завідувачу кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професоруОксані Боярчук, доценту кафедри хірургії ННІ післядипломної освітиЄвгену Бузьку, завідувачу кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворими, професоруІгорю Господарському, декану медичного факультетуГалині Крицькій, доценту кафедри медичної біохіміїПетру Лихацькому, прибиральниці господарської частиниЮлії Мазур, завідувачу кафедри фармакології з клінічною фармакологією, професоруОлександрі Олещук, інспектору навчального відділуАнатолію Паламарчуку, доценту кафедри ортопедичної стоматологіїСвітлані Росоловській, завідувачу кафедри загальної хімії, доцентуГалині Фальфушинській, завідувачу кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги, професоруМиколі Шведу.

image073

"Сьогодні виповнилося 60 років моїй Альма-матер. Можна здобути освіту, але краще здобути знання. Саме цього мене навчили тут, в аудиторіях, на лекціях, на практичних заняттях. Тут я вчився бути справжнім лікарем, фахівцем. Низький уклін моїм наставникам та педагогам. Тернопільський медичний - це не просто диплом. Це знання, досвід, практика, - зазначив під час свого виступу голова обласної ради, випускник ТДМУВіктор Овчарук. - 60 років для людини - це мить, а для вишу - тисячі висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у різних країнах світу та медичних закладах України. Більше того - сотні випускників Тернопільського університету першими рятували життя на Майдані, першими пішли на фронт і першими створили медичний загін спецпризначення "Білі Берети". Саме випускники нашого вишу навчали медиків з усієї України тому, як діяти в екстремальних ситуаціях. А знаєте чому? Бо є школа. Справжня школа підготовки медичних працівників. Тернопільський медичний університет може пишатися своїми випускниками, а випускники пишатися тим, що навчалися у Тернопільському медичному університеті".

З нагоди ювілею Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 26 травня 2017 року було вручено низку відзнакВерховної Ради України.

image075

image077

Грамоту "За заслуги перед українським народом" Верхової Ради України отримав трудовий колективТДМУза вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, підготовку фахівців для медичної галузі та з нагоди 60-річчя.

image079image081image083

За вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я, багаторічну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, активну участь у вихованні молодого покоління і з нагоди 60-річчя університету грамоти Верховної Ради України отримали завідувач кафедри патологічної фізіології, професорЮрій Бондаренко, завідувач кафедри гістології та ембріології, професорКостянтин Волков, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатріїНадія Ярема. (http://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-ta-jogo-pratsivnyky-otrymaly-vysoki-vidznaky-verhovnoyi-rady-ukrayiny/)

MED_0648MED_0653MED_0671MED_0678MED_0686MED_0696MED_0698MED_0708

Згідно з розпорядженням голови Тернопільської обласної ради з нагоди 60-річчя університету грамотами обласної ради відзначено професора кафедри патологічної фізіологіїОльгу Денефіль, доцента кафедри загальної хіміїМарію Кирилів, електрика відділу технічного забезпечення господарських комунікаційних систем університетуПавла Книша, завідувача гуртожитку №3Оксану Кравець, доцента кафедри клінічної імунології, алергології та загального догляду за хворимиБориса Локая, завідувача кафедри терапевтичної стоматології, професораМихайла Лучинського, завідувача кафедри педіатрії №2, професораГалину Павлишин, старшого виконробаАндрія Пастушенка, доцента кафедри загальної гігієниКостянтина Пашка, доцента кафедри ННІ післядипломної освітиІгоря Рогальського, чергового гуртожиткуІгоря Сидягу, столяра господарської частиниМиколу Сиротюка.

MED_0709MED_0717MED_0725MED_0728MED_0733MED_0734

Подяки голови Тернопільської обласної ради з врученням грошової нагороди отримали завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2, професорСвітлана Геряк, асистент кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургієюСергій Гданський, доцент кафедри економіки та управління фармації з технологією ліківАнтоніна Денис, доцент кафедри загальної хіміїГригорій Загричук, водій господарської частиниЯрослав Кульчицький, провідний фахівець відділу кадрівОлександра Огінська, доцент кафедри внутрішньої медицини № 3Таміла Паламар, слюсар-сантехнік відділу технічного забезпечення господарських комунікаційних систем університетуІван Фанок.

MED_0748MED_0752

Цінними подарунками голови Тернопільської обласної ради були нагороджені завідувач відділу обслуговування та зберігання фондів бібліотекиЄвгенія Демків, провідний інженер-програміст видавництва "Укрмедкнига"Ірина Петрикович.

MED_0756

Почесну грамоту Національної спілки журналістів України з нагоди 60-річчя університету отрималаНаталя Волотовська.

image095

Директор Департаменту гуманітарної та соціальної політики Кабінету Міністрів УкраїниВіталійКоблошзачитав вітальну адресу Прем'єр-мінісра УкраїниВолодимира Гройсмана.

60TDMU-17052590

"Від імені Кабінету Міністрів України та себе особисто вітаю професорів, викладачів, студентів і випускників Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з 60-річчям з дня заснування. За період своє діяльності університет перетворився на знаний в Україні та за її межами навчально-науковий центр, випускники якого роблять вагомий внесок у забезпечення та розвиток медичної галузі та докладають усіх зусиль для порятунку життя людей та зміцнення їх здоров'я. Створений у 1957 році у Тернополі вищий навчальний медичний заклад дав потужний поштовх до якісних змін і подальшого зростання регіону. Історія, славні традиції та досягнення університету свідчать про те, що навчальний заклад є серед лідерів у підготовці фахівців з практичної охорони здоров'я нашої країни. В університеті забезпечується високий рівень підготовки фахівців. Цьому сприяє атмосфера наступності поколінь, творчого пошуку, самовідданості та ініціативи. За роки існування університету підготовлено понад 23 тисячі фахівців, які примножують славу рідної Альма-матер як в Україні, так і за її межами. На базі університету проведено понад 50 всеукраїнських студентських олімпіад, 17 всеукраїнських навчально-методичних конференцій, стратегій розвитку медичної та фармацевтичної освіти, понад 1000 форумів міжнародного та всеукраїнського рівнів. У стінах закладу було захищено понад 1000 дисертацій, серед яких більше 200 докторських. Тернопільський державний університет імені І.Горбачевського відомий і міжнародною співпрацею, програмами обміну студентів тощо. Виш успішно співпрацює з 55 закордонними партнерами з 21 країни світу. Переконаний, що ювілей - знаменна подія не лише для всіх випускників, вчителів і студентів університету, а й вітчизняної науки та всієї медичної спільноти. Бажаю славному професорсько-викладацькому та студентському колективу університету благополуччя, творчого та дослідницького натхнення, успіхів у важливій місії підготовці кадрів для нашої системи охорони здоров'я. Впевнений, що ви і надалі плідно працюватимете над розвитком української медичної науки, вищої медичної освіти європейського взірця та сприятимете впровадженню медичної реформи, розпочатої урядом України".

Під час урочистої академії з нагоди 60-річчяТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевськоговідповідно до рішення Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я, багаторічну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, активну участь у вихованні молодого покоління почесними грамотами Кабміну були нагороджено низку науковцівТДМУ.

image097

Високі нагороди отримали професор кафедри фармакології з клінічною фармакологієюКатерина Посохова, професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освітиВолодимир Гощинський, завідувач кафедри анестезіології та реаніматології, професорОлександр Олійник.

image099image101image103image105image107

Подяку Прем'єр-міністра України з нагоди 60-річчя університету отримали завідувач кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професорІгор Дзюбановський,завідувач центральною науково-дослідною лабораторієюНаталія Лісничук,головний бухгалтерТетяна Мудрик, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питаньОлег Слабий,заступник ректора з кадрових питаньАнтоніна Трущенкова,помічник проректора з науково-педагогічної роботи і соціальних питаньОльга Яремчук.

image113

Цього дняТДМУз ювілеєм привітали народні депутати УкраїниТарас Юрик,РоманЗаставний,Тарас Пастух.

Тарас Юрикнаголосив на тому, що упродовж 60 років величезна кількість доль наших громадян була пов'язана саме з Тернопільським державним медичним університетом, завдяки якому вони утверджувалися і формувалися.

MED_1017

Роман Заставнийподякував колективу за те, що він дарує надбання поколінь викладачів, натхнення і знання майбутнім поколінням, які вкрай необхідні для того, щоб берегти здоров'я і життя громадян. Ви заслужили на здійснення всіх побажань. А ще висловив сподівання, щоб в такій же теплій родинній атмосфері зібралися на столітній ювілей.

MED_1009

Тарас Пастухзазначив, що в університеті запроваджено новітні методики навчання, завдяки чому дипломиТДМУвзнають у світі і сюди їде навчатися багато іноземців. На його думку, це найкраще визнання України у світі, адже випускники-іноземці популяризують Тернопіль та державу загалом.

Тарас Пастухтакож зачитав вітальну адресу від голови Верховної Ради УкраїниАндрія Парубія.

"Важко переоцінити внесок вашого вищого навчального закладу в розвиток вітчизняної та світової медичної освіти та науки. За час його функціонування в університеті, який поправу вважається провідним галузевим навчальним закладом країни, підготовлено понад 25 тисяч висококваліфікованих спеціалістів в галузі медицини та фармації, які своє працею і здобутками прославляють рідну Альма-матер на теренах нашої держави і за кордоном. Численна армія фахівців щоденно трудиться у винятково важливій царині - збереження та зміцнення здоров'я нації.

Сьогодні Тернопільський державний медичний університет серед флагманів медичної освіти і науки. У 2016 році за галузевим рейтингом Міністерства охорони здоров'я України університет посів перше місце, вкотре підтвердивши високий рівень підготовки медичних кадрів і організацію освітнього процесу.

Ваш заклад перше місце у рейтингу вищих медичних навчальних закладів України за версією Міжнародного освітнього порталу "4 International Colleges & Universities" у 2016 році. Тернопільський медуніверситет став одним з кращих за показниками прозорості діяльності за версією Аналітичного центру CEDOS серед вищих навчальних закладів України. Університет є членом Європейської асоціації університетів та Великої хартії університетів. Ваш заклад - учасник Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні. Отже, ви завжди на кілька кроків попереду.

Пишаючись високими досягненнями університету, вірю в те, що ви і надалі буде зберігати провідні позиції в галузі медичної освіти, роблячи гідний внесок у реформування сучасної медицини та медичної освіти в нашій державі. Бажаю вам всім миру, добра, благополуччя, натхнення, мудрості та наполегливості, нових успіхів та звершень у вашій шляхетній місії, нелегкій повсякденній праці на благо України".

MED_1034MED_1037MED_1047MED_1053

Цінними подарунками голови Верховної Ради України за багаторічну працю та сумлінне виконання обов'язків, участь в АТО нагороджено інженера відділу програмного та апаратного забезпеченняАндрія Галавана, водія господарської частиниВолодимира Марховського, оператора відділу програмного та апаратного забезпеченняІгоря Форисюка.

image121

Від Національної Академії медичних наук України виступив випускник університету Президент Національної академії медичних наук України, академік, заслужений діяч науки і техніки України, професорВіталійЦимбалюк.

"У мене сьогодні важливе завдання - привітати вас від імені Національної академії медичних наук України. Бажаю вам багато-багато років здоров'я і великих творчих успіхів. Ви знаєте, що сьогоднішнє свято для мене особливе. 60 років - для людини багато, для закладу у Тернополі - це розквіт. Хочу констатувати, що ви дійсно перебуваєте на етапі розквіту. Мене переповнюють емоції, оскільки пригадую, як 53 роки тому переступив поріг Тернопільського державного медичного інституту, який тоді мав всього лише 7 років. І вже тоді добре знали, як потрібно готувати медичні кадри. Я щасливий, що закінчив цей навчальний заклад, який сьогодні є університетом. Завжди з великою гордістю кажу, що я випускник Тернопільського державного медичного інституту. Дуже прошу молодих людей, які зараз тут навчаються, пам'ятати, що це найкращий університет в Україні. І сьогодні він перший серед всіх, який іде по європейському шляху. Майбутнє науки і освіти якраз буде тільки в цьому напрямку. Я мав щастя і велике задоволення спілкуватися з усіма ректорами. Нашим першим ректором був Петро Огій. Гетьмана я пам'ятаю як молодого асистента, який розповідав нам про стоматологію. Потім з задоволенням спілкувався з Іваном Семеновичем Сміяном. Нас об'єднують довгі роки дружби. Я щасливий, коли від Івана Семеновича отримую книги. Він є творчою людиною. Мені дуже імпонує теперішній ректор, який є інтелігентом і інтелектуалом, людиною європейського спрямування. Хочу згадати 10-й випуск - 1971 року. З 250 студентів, які вступили на навчання, диплом отримало 218. Це був унікальний випуск, адже більшість нас скерували на роботу по Радянському Союзу. Невелика частина залишилася працювати в Україні. Але всі досягли успіхів - 8 докторів наук і професорів, які опублікували більше 1000 наукових праць, понад 100 монографій і підручників. З нашого випуску також 7 кандидатів медичних наук, 15 головних лікарів, 8 заслужених лікарів України і один член Національної спілки письменників України. Всі ці люди заробили три державних премії, премію Кабінету Міністрів України, чотири відомчі премії. Тут особлива атмосфера - високий патріотизм і духовність. Тернопільська земля рясно полита кров'ю тих, хто захищав її. Це передається так само, як і милосердя, любов до ближнього і шляхетний гонор", - підсумував президент НАМН.

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк від імені президії Національної академії медичних наук вручив найвищу нагороду - медаль НАМН України - колективуТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевськогоза визначний внесок у розвиток вищої медичної освіти і охорону здоров'я, підготовку висококваліфікованих лікарських і науково-педагогічних кадрів.

image123

image125

Окрім того, знаки пошани відНАМН Україниотримали діючий ректорТДМУ, професорМихайло Кордата ректор ТДМУ у 1981-1997 роках, член-кореспондент НАМН України, професорІван Сміян.

image127image129

На медалі та знакові пошани зображено Агапіта Печерського, якого Національна академія медичних наук обрала своїм покровителем. Чернець Києво-Печерської Лаври жив у другій половині XI століття. Він відомий тим, що лікував за допомогою молитви і не брав за це грошей. Йому вдалося навіть вилікувати Володимира Мономаха.

image131

Віталій Цимбалюкпобажав, аби Тернопільський державний медичний університет перебував під покровительством цього християнського сподвижника. (http://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/tdmu-otrymav-vysoku-nagorodu-vid-natsionalnoyi-medychnoyi-akademiyi-nauk-ukrayiny/).

Академік Національної академії наук України та Академік Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професорПетро Фомінпередав вітання від президента НАН УкраїниБориса Патона.

image133

"Упродовж цього славетного шляху самовідданої праці ваш університет заслужено здобув звання одного з потужних центрів медичної науки України. Сьогоднішній ювілей - це приємна нагода відзначити ваш високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю вчених і викладачів університету. Тисячі випускників зробили гідний внесок у розвиток української та світової науки. Досягнення та здобутки теперішніх співробітників і славетних попередників заслуговують великої поваги у науковому середовищі.

У університеті сформовані та розвиваються наукові школи: хірургів, iнфекцiонiстiв, терапевтів, педiатрiв, фармакологiв, морфологiв, патофізіологів, фармацевтів. Висловлюємо глибоку подяку і шану всьому колективу університету й зичимо успіхів у плеканні молодої надії нашої держави. Нехай натхнення і жага творчого пошуку будуть вашими вірними супутниками, життя - багатогранним і плідним, шлях до професійного зростання - успішним.

Переконливих вам здобутків в ім'я українського народу, міцного здоров'я, довголіття, родинного щастя! Немає сумніву, що нинішні студенти продовжать добрі традиції попередніх поколінь і своєю працею впишуть нові славні сторінки у літопис університету та нашої держави".

image135

З вітальним словом виступив заступник керівника Головного департаменту з питань гуманітарної політики, керівник департаменту з питань охорони здоров'я та соціальної політики Адміністрації Президента України, генерал-майор медичної служби, професорІгор Лурін.

image137

Розділити радість з нагоди свята завітали очільники Міністерства охорони здоров'я України в різні періоди, зокремаМиколаПоліщук, ВасильКнязевич,ВасильЛазоришинець, ВікторШафранський.

image139image141

Надзвичайний і Повноважний посол Ісламської Республіки Пакистан в УкраїніАтар Аббас таГенеральний консул Посольства Арабської Республіки Єгипет в УкраїніМарва Абделаал Махмудпривітали колективТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевськогоз ювілеєм.

На честь ювілейного свята з нагоди 60-річчя Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відповідно до рішення вченої ради ТДМУ почесними професорами вишу стали президент Університету імені Грента МакЮена (Канада), професорДевід Аткінсонта ректор Державної вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Польща), професорДжозеф Бергер.

image143

image145

"Це велика честь, якої удостоїв мене Тернопільський державний медичний університет сьогодні. Я пам'ятатиму про це дуже довго. Водночас для мене велика честь перебувати сьогодні на святкуванні. Вітаю вас з цим ювілеєм. Між Канадою та Україною довга і спільна історія. Як громадяни Канади, ми маємо великий борг перед всіма українцями, оскільки українські емігранти багато зробили для нашої країни, коли вони почали освоювати Захід Канади. Ця історія триває досі - українці продовжують збагачувати нашу країну. Я сьогодні виконую ще одну місію - висловлюю вдячність за внесок українців у розвиток Канади. Такі святкування дають можливість згадати минуле. Сьогодні ви можете побачити, як зріс ваш університет за ці роки. Всі, хто працював і навчався тут, доклав свою частку душі до цього поступу. Це важливе надбання. Ваша репутація в Україні і за кордоном вражаюча. Однією з ознакою якості є кількість іноземних студентів, які приїжджають сюди навчатися. Ваш університет має бачення майбутнього, адже будує дружні стосунки з багатьма університетами в інших країнах. Ми співпрацюємо упродовж багатьох років. Ця співпраця принесла багато корисного обом нашим установам. Ще раз вітаю вас від імені всього Університету імені Грента Мак Юена", - зазначив у своєму виступіДевід Аткінсон.

image147image149

Ректор Державної вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Польща), професорДжозеф Бергернаголосив, що сьогодні має чудову нагоду побачити і поспілкуватися з колегами і партнерами в галузі вищої освіти. "Хочу сказати, що 10 років тому медичний університет в Тернополі і наш вищий навчальний заклад підписали угоду про співпрацю. Для мене це велика честь як для науковця отримати титул почесного професора. Переконаний в поглибленні нашої подальшої співпраці. І зараз хочу сказати, як особа, яка свого часу працювала в парламенті та є учасником двох професійних товариств, що докладу всіх зусиль для того, щоб дружбу між нашими народами зміцнювати", - запевнивДжозеф Бергер. (http://www.tdmu.edu.ua/2017/05/29/popovnennya-pleyady-pochesnyh-profesoriv-tdmu/)

image151

У урочистій атмосфері 26 травня ректорТДМУ, професорМихайло Кордапідписав низку угод про співпрацю, зокрема з Університетом Мансури (Арабська Республіка Єгипет) в особі віце-президента, професораЗакі Мохамеда Зідана,з Білоруською медичною академію післядипломної освіти в особі декана хірургічного факультетуНіколаєм Гвоздем, з Вроцлавським медичним університетом (Польща) в особі ректора, професораМарека Зьонтека, з Жешувським університетом (Польща) в особі ректора, професораСильвестра Чопека.

image153

"Дозвольте передати вітання і найкращі побажання від президента та професорів нашого університету. У теперішній час ми спостерігаємо глобалізацію медичної освіти і все більшої ваги набувають міжнародні студентські програми. Оскільки в нашому вищому навчальному закладі є медичний блок з чотирма факультетами медичних спеціальностей, ми раді співпраці з Тернопільським державним медичними університетом в напрямку реалізації освітніх і наукових проектів", - звернувсяЗакі Мохамед Зідан.

image155

Ніколай Гвоздьбілоруською мовою побажавТДМУі всім працівникам успіхів і процвітання. Він запевнив, що в особі їхнього трудового колективу ми завжди будемо мати надійних партнерів і колег.

image157

Ректор Вроцлавського медичного університету, професорМарек Зьонтекподякував за тривалу співпрацю і партнерство. Він також наголосив на важливості добрих взаємовідносин між двома народами - польським та українським.

image159

Ректор Жешувського університету (Польща), професорСильвестр Чопекпривітав зі святом колективТДМУукраїнською мову на знак поваги та започаткування тісної співпраці.

image161image163MED_1760MED_1762MED_1765MED_1776MED_1796MED_1807MED_1813MED_1821MED_1829

Щирі вітання звучали від представників іноземних делегацій, зокрема директора Військового інституту гігієни та епідеміології, доктораРоберта Здановскі(Варшава, Польща), ректора Вищої школи безпеки у Познані, професораАнджея Здуняка(Польща), президента правління Центру онкологічної діагностики і терапії Nu Med, доктораКшиштофа Урбаняка(Замосць, Польща), директора Центру онкологічної діагностики і терапії, доктораБарбари Нізіо(Замосць, Польща), директора Спеціалізованої лікарні імені Іоанна Павла ІІ, доктораАнджея Мєлцарека(Замосць, Польща), керівника делегації Інституту медицини села у Любліні, заступника директора інститутуДаріуша Цивінського(Польща), керівника делегації Державного університету медицини і фармації імені Ніколая Тестемітану, проректора, професораГеорга Ройновеану(Молдова), керівника делегації Люблінського медичного університету, проректора, професораГанни Тренбач(Польща), керівника делегації Самаркандського державного медичного інституту, проректора, професораШухрата Юсупова(Республіка Узбекистан), голови Фонду гуманітарної допомоги БілефельдПітера Рігера(Німеччина), президента Фонду допомоги дітямРенати Блехи(Польща), керівника делегації Університету Мюррея, професораМихайла Калінського(Сполучені Штати Америки), керівника делегації Тбіліського державного медичного університету, проректора, професораІраклія Кохреїдзе(Грузія), керівника делегації Віденського медичного університету, професораГаральда Тойфельсбауера(Австрія), керівника делегації Лікарні Святого Марка, доктораДжаніндри Варусавітарне(Великобританія).

Згідно з рішенням вченої ради Самаркандського державного медичного інституту 3 травня 2017 року за вагомий внесок у розвиток освітянських і наукових взаємовідносин ректораТернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професораМихайла Кордубуло обрано почесним професором вишу-партнера. Водночас колеги з Узбекистану передали вітання від ректора Ургіївського медичного інституту, професораРашида Рузібаєва,який свою наукову діяльність здійснював в стінахТДМУ.

image165

Директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки УкраїниВіктор Шовкалюкпередав вітання від Міністра освіти і наукиЛілії Гриневич.

image167

Наказом Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, високу педагогічну та професійну майстерність, вагомі досягнення в навчально-методичній, науковій, виховній роботі нагрудним знаком МОН України "Відмінник освіти" України був нагороджений завідувач кафедри нормальної фізіології, професорСтепан Вадзюк.

MED_1916MED_1918MED_1919MED_1921MED_1924MED_1928MED_1935

Подякою Міністерства освіти і науки України відзначено завідувача кафедри дитячої стоматології, професораОлександра Авдєєва, професора кафедри медичної біохіміїЯрослава Гонського, завідувача кафедри мікробіології, вірусології та імунології, професораСергія Климнюка,декана фармацевтичного факультету, доцентаДмитра Коробка, завідувача кафедри акушерства і гінекології № 1, професораЛарису Маланчук, завідувача кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, професораСвітлану Марчишин, завідувача кафедри клінічної фармації, професораОлену Самогальську, завідувача кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології, професораСвітлану Шкробот, професора кафедри внутрішньої медицини № 1Надію Ярему, завідувача кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії, професораОлександра Яшана.

MED_1950

MED_1952

Начальник управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністраціїВолодимир Богайчукпривітав з ювілеємТДМУвід імені всієї лікарської спільноти Тернопілля.

MED_1954MED_1955MED_1957

Грамотами обласного управління охорони здоров'я з нагоди 60-річчя університету були нагороджені доцент кафедри акушерства і гінекології ННІ післядипломної освітиОксана Хлібовська, професор кафедри дитячої стоматологіїНаталія Гевкалюк, доцент кафедри фармацевтичної хіміїІрина Івануса, доцент кафедри хірургічної стоматології Леонід Скакун, доцент кафедри акушерства та гінекології № 2Інна Корда, завідувач кафедри внутрішньої медицини № 2Світлана Сміян, доцент кафедри внутрішньої медицини № 1Ірина Смачило, доцент кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургіїМикола Турчин, професор кафедри анатомії людиниАнтоніна Пришляк, доцент кафедри загальної гігієниОлена Лотоцька, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобамиВасиль Качор, доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургієюІгор Крицький, завідувач кафедри медичної реабілітаціїІгор Мисула.

MED_1968

Начальник відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення міської ради Ростислав Левчук відзначив грамотами доцента кафедри внутрішньої медицини № 3Людмилу Боднар, асистента кафедри хірургічної стоматологіїМиколу Гембаровського, доцента кафедри іноземних мовГалину Кліщ, доцента кафедри педіатрії № 2Тетяну Ковальчук, доцента кафедри внутрішньої медицини № 2Андрія Лепявка, доцента кафедри фармацевтичної хіміїЛілію Логойду, доцента кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освітиВолодимира Підгірного, доцента кафедри загальної гігієниОльгу Сопель, доцента кафедри терапевтичної стоматологіїІрину Суховолець, доцента кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобамиМарію Шкільну.

image183

До святкових привітань приєдналися керівники наукових установ та навчальних закладів України, зокрема директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова, професорОлександр Усенко,головний хірург Міністерства оборони України, полковник медичної службиІгор Хоменко,директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту, професорАнатолій Гоженко,директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я УкраїниТетяна Думенко, ректор Івано-Франківського національного медичного університету, професор,Микола Рожко, ректор Буковинського державного медичного університету, професорТарас Бойчук, ректор Луганського державного медичного університету, професорІгор Іоффе, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Гнатюка, професорВолодимир Кравець,ректор Тернопільського національного економічного університету, професорАндрій Крисоватий, ректор Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, професорПетро Ясній, декан медичного факультету Харківського національного університет імені Каразіна, професорІгор Белозьоров, декан медичного факультету Ужгородського національного університету, професорОлександр Болдіжар, керівник делегації Національного медичного університету імені О.Богомольця,проректор з науково-педагогічної роботи,професорОлександр Науменко, керівник делегації Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, проректор з лікувальної роботи, професорВасиль Погорілий, керівник делегації Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького,проректорз науково-педагогічної роботи, професорАнатолій Магльований,керівник делегації Харківського національного медичного університету, професорВолодимир Лупальцев, керівник делегації Української медичної стоматологічної академії, професорСергій Білаш, керівник делегації Одеського державного медичного університету професорІгор Гладчук,керівник делегації Національної медична академії імені П.Шупика,професорВасиль Михальчук, керівник делегації Запорізького державного медичного університетуОлександр Кремзер, керівник делегації медичного інституту Сумського державного університету, професорЛюдмила Приступа, керівник делегації Дніпропетровської державної медичної академії, професорГанна Кузьміна, директор Рівненського державного базового медичного коледжу, професорРостислав Сабадишин,директор Чортківського державного медичного коледжуЛюбомир Білик,директор Кременецького медичного училища імені А.РічинськогоПетро Мазур.

image185image187

Голова Тернопільської обласної ради профспілокАндрій Присяжнийвручив грамоти Тернопільської обласної ради профспілок доценту кафедри фармакогнозії з медичною ботанікоюМарії Шанайді, заступнику голови первинної профспілкової організаціїОлені Покришко, доценту кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатріїТетяні Чернець, доценту кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнанняВалерію Дідуху, декану стоматологічного факультетуСвітлані Бойцанюк, доценту кафедри фармакогнозії з медичною ботанікоюІванні Керничній.

image189

60TDMU-17052604

Голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України вручив ректоруТДМУ, професоруМихайлу Кордіпочесну відзнаку Федерації профспілок України "За розвиток соціального партнерства", який символізує співпрацю між профспілками, урядом і роботодавцями.

image191image193image195image197image199

Почесною грамотою Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України були нагороджені доцент кафедри медицини невідкладної та екстреної медичної допомогиЯрослав Кіцак, інспектор ННІ медсестринстваОльга Гунчак, доцент кафедри клінічної фармаціїВалентина Тюріна, доцент кафедри дитячої стоматологіїВіталій Михайлюк, інспектор деканату іноземних студентівНаталія Саніцька, доцент кафедри медичної біоетики і деонтологіїОрест Березовський, провідний інженер з техніки безпекиГалина Грицишин, завідувачвідділу комплектування та наукової обробки документівЛюбомира Кіш,заступник голови первинної профспілкової організаціїВолодимир Волошин, завідувач підготовчим відділеннямЛариса Наліжита, провідний фахівець видавництва "Укрмедкнига"Світлана Левченко, завідувач кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освітиЛюдмила Фіра, доцент кафедри стоматології навчально-наукового інституту післядипломної освітиГалина Федірко.

image201image203MED_1882MED_1885MED_1886MED_1887MED_1888image205

Цього дня з музичними подарунками на урочисту академію завітали викладач ТДМУЮрій Футуйма, колектив"Тріода", студентка медичного факультетуКсенія Олійник, заслужений артист УкраїниБорис Репка, лауреати та володарі гран-прі всеукраїнських і міжнародних конкурсів, вокальний квартет"Акорд", а також заслужена артистка УкраїниТетяна Піскарьова.

Завершилися урочистості виконанням духовного гімну "Боже, великий єдиний".


Яніна ЧАЙКІВСЬКА.


Фото Миколи ВАСИЛЕЧКА.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.