Роман Навроцький: "Українофоб Табачнік свідомо нищить освіту"

07 Жов 2013 / 12:15 | Переглядів: 1725

Навроцький Роман

Голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода", депутат Тернопільської облради Роман Навроцький закликає громадян протистояти занепаду української освіти. На думку свободівця, у сучасній системі освіти швидкими темпами відбуваються зміни, спрямовані на знищення українського слова та засилля російської мови.

"Міністерство освіти й науки на чолі з Д. Табачніком стало інструментом деукраїнізації чи ненайважливішої суспільної царирни - освітньої. Зараз освіта в Україні просто винищується. Спершу українофоб Табачнік взявся відкрито руйнувати духовні основи нашої нації - мову та історію. Далі - вилучати зі шкільних програм історію України та скорочувати кількість годин на вивчення української мови та літератури, оприлюднювати блюзнірські заяви про те, що борці за незалежність нашої держави - Петлюра, Коновалець, Бандера - не є Героями. Розділ же в підручниках про страшний Голодомор 1932-1933 рр. Табачнік вважає "брєдятіною". Наступним кроком втілення стратегії знищення української ідеї стало поширення російськомовних елементів в освіті. Всупереч потребам українців, переважну більшість шкільних підручників освітнє відомство випускає російською мовою", - зазначив Роман Навроцький.

Націоналіст також зауважує, що, поспілкувавшись з освітянами, виявив ще одну проблему у вказаній царині: працівники освітньої галузі обурені низькою якістю підручників. "Тернопільські педагоги розповідають, що знайшли 153 помилки на 149-ти сторінках підручника з математики для першого класу. Пропущено розділові знаки (тире, коми), вживаються русизми, є помилки в задачах. Зрозуміло, що наші чиновники-псевдопатріоти, хочуть перетворити українців на націю невігласів, тому що неосвіченим народом легше керувати. Проте нікому не вдасться знищити нашу культуру та історію. Владний режим не зупинить народ, який прагне рухатися вперед, адже чим більша дія, тим більша протидія. Рівень соціяльного напруження в суспільстві зростає, і воно переросте в революцію за соціяльну та національну справедливість. Народ повстане проти усього, що наболіло. Нам треба боротися проти приниження своєї мови, історії, звичаїв, зневаги віри батьків і прадідів. Нам потрібні зміни у всіх галузях, зокрема й освітній, - зміни, які сприятимуть розвитку українського, національного, патріотичного!" - наголосив Роман Навроцький.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.