Чи любимо ми своє місто?

15 Кві 2013 / 10:31 | Переглядів: 2226

Ігор Турський

Маленький тихий Тернопіль, котрий спокійно собі заглядає у став, для молодих - часто провінційний закапелок. Усім, хто так каже, я завжди ставлю декілька запитань з історії нашого міста, найчастіше ці люди не можуть на них відповісти. Чи знаємо, зокрема ми про те, що цей чудовий весняний день, 15 квітня, історики вважають днем народження Тернополя?

У далекому 1540 році польський король Сигізмунд I Янові Тарновському грамоту на заснування міста та володіння землею навколо нього. На відміну від багатьох європейських середньовічних міст Тернопіль має фіксовану дату заснування - 15 квітня 1540 року, оригінал документу, котрий це засвідчує зберігається у головному архіві давніх актів міста Варшави. Взагалі, згідно історичних свідчень уже в той час найбільшою групою людей, котра населяла цю територію були саме русини-українці.

Наша найбільш українська область та сам Тернопіль завжди є вагомими об'єктами, котрі в більшій чи меншій мірі відіграють значну роль у майбутньому держави. Саме тихий та, можливо, провінційним на вигляд Тернопіль став містом, з котрого розпочались перемоги ВО "Свобода" і вказав курс, котрим має слідувати уся країна. По праву, це можна називати другим днем народження міста - воно розквітло та омолодило свій вигляд, а головне - перестало пасти задніх. Одне з найзеленіших та найзатишніших для життя, Тернопіль є об'єктом замилування багатьох туристів, кількість котрих з кожним роком зростає. Тут немає шуму та балагану Львова, не збиває із ніг швидкий столичний темп, тут просто добре і цим добре тернополяни прикуті до свого міста вічним та дорогоцінним зв'язком, котрий дуже важко обірвати.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.