Сім’я Савок – взірець української родини

04 Лис 2013 / 14:32 | Переглядів: 3504

савки родина

30 жовтня в приміщенні бібліотеки ім. Затонського відбулася презентація одразу двох книг, двох письменниць - матері та доньки, Ірини та Мар'яни Савок. В рамках даної презентації це уже п'ята зустріч у Тернополі.

Для Мар'яни Савки збірка поезій "Пора плодів та квітів" є уже дванадцятою книгою. "Поезія Савки - втілення жіночності, завжди сповненої взаємовиключними речами одночасно: тонким натяком прозорими фігурами умовчання і приголомшливо відвертими одкровеннями освідчень. Для читачів, які вже встигли втомитися від цинізму і бездушного прагматизму нового часу, ця "Пора плодів і квітів" буде ностальгійним дороговказом до світу почуттів, які не бояться бути романтичними, сентиментальними і меланхолійними, добре знаючи про свою старосвітськість і вищість" - оцінив збірку Констянтин Москалець.

Для Ірини Савки книга "Осиний мед дикий" стала першим доробком. Як сказала сама авторка: "Пізні діти найбільш люблені". Дружина Ореста Савки, заслуженого діяча мистецтв України, актора, режисера, краєзнавця, культурного і громадського діяча. Пропустивши вперед чоловіка і доньку, стала для них опорою, взірцем української дружини і матері.

Марія Матіос про авторку та книгу відгукнулась так: "Очевидно, Ірині Савці йдеться про одне, найважливіше з її точки зору - зафіксувати профіль часу, в якому вона живе: від колючих різдвяних снігів дитинства із "предвічним Богом" - і аж до гнітючого споглядання, де внуки, позбавленні турботи своїх теперішніх "італійських" матерів, запросто жонглюють безсердечними словами "Бабо, йдіть уже, ви мені надоїли!"Чи не ще один - і також драматичний - портрет часу? "

Добре, коли ми маємо родини, що трудяться на благо українського народу. Читаймо якісну літературу, формуймо у собі хороший смак, виховуймо людяністю, рівняймось на кращих!

Оксана Підвальна

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.