Німецький суд визнав обрізання кримінальним злочином

27 Чер 2012 / 10:01 | Переглядів: 2208

скальпель

Німецький суд прирівняв обрізання з релігійних переконань до кримінального злочину. За проведення відповідної операції без медичних показань може загрожувати покарання як за заподіяння тілесних ушкоджень.

Земельний суд Кельна прирівняв обрізання хлопчиків з релігійних переконань до кримінального злочину. Про це пише The Financial Times Deutschland з посиланням на вердикт суду.

На думку суддів, ні батьківське право, ні свобода віросповідання, гарантована конституцією, не є достатнім виправданням для подібних дій стосовно дітей.

Це рішення стало першим прецедентом у німецькій судовій системі, коли релігійний обряд був оголошений кримінальним злочином. Цей вердикт відіб'ється, у першу чергу, на лікарській практиці, оскільки за проведення відповідної операції без медичних показань загрожує покарання як за нанесення тілесних ушкоджень.

У кельнському суді розглядалися звинувачення на адресу мусульманського лікаря, який зробив обрізання чотирирічному хлопчику на прохання його батьків. Через два дні після операції у дитини почалася кровотеча, і матір відвезла його в звичайну лікарню. Про цей випадок стало відомо прокуратурі, яка й подала позов проти лікаря. Дільничний суд визнав обрізання на прохання батьків законним, і прокуратура подала апеляцію в земельний суд Кельна, де виграла справу.

У Німеччині щорічно роблять обрізання тисячам хлопчиків у перший рік їхнього життя. Мусульманські і єврейські організації у ФРН досі різко критикували спроби заборонити релігійне обрізання. Вони сприймали це як обмеження власної свободи віросповідання.

З приводу вердикту кельнського суду поки жодна з них не зважилася дати коментар, пояснивши це необхідністю детально вивчити мотивування суддів. Не виключено, що в кінцевому підсумку питання про релігійне обрізання буде розглядатися в конституційному суді.

Джерело: zn

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.