Як змінити групу «спрощенцю»?

17 Бер 2014 / 17:10 | Переглядів: 1031

підприємець

Фізичні особи - підприємці можуть бути зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої, третьої та п'ятої груп за умови дотримання всіх вимог, передбачених для відповідної групи, визначених в пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

У разі перевищення протягом календарного року граничних обсягів доходів, встановлених для обраної групи платника єдиного податку, такий платник може:

  • перейти до іншої групи платника єдиного податку за умови відповідності критеріям, встановленим для даної групи платників, та подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу;

  • відмовитися від спрощеної системи оподаткування і перейти на загальну систему оподаткування.

Таким платникам слід пам'ятати про деякі важливі моменти.

Для платників єдиного податку першої та другої груп встановлено звітний (податковий) період - календарний рік. Проте, при перевищенні граничного обсягу доходу, встановленого для таких груп (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), такий платник зобов'язаний відзвітуватися у термін, встановлений для квартального періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

При цьому, в декларації за звітний (податковий) період поточного року слід окремо відобразити обсяг:

  • доходу, що не перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.) та нарахувати податок за фіксованою ставкою, встановленою для відповідної групи єдиного податку;

  • доходу, що перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (більше 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), та нарахувати податок за ставкою 15%.

За період перебування платника на новій (третій чи п'ятій) групі слід буде подати окрему податкову декларацію. При цьому, річна податкова декларація таким платником не подається.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.