Вставайте з правої ноги

29 Кві 2012 / 08:35 | 1 коментар | Переглядів: 2423

Ноги

Побутує вислів - "устав, мабуть, з лівої ноги". Це про людину, яка вже зранку в поганому настрої, з усіма конфліктує.

Вживають і слова - "плюнь через ліве плече". Ви ніколи не замислювались, з чим це пов'язано? За давніми повір'ями, у кожної людини від народження за лівим плечем знаходиться біс-спокусник, за правим — ангел-охоронець. Щоб нечистий не заважав, коли починаєш щось робити, його хотіли нейтралізувати, відігнати якомога далі.

Є також інші прикмети, що віщують біду або удачу, пов'язані з поділом на лівий і правий бік тіла людини. Устав з лівої ноги — зранку поганий настрій. Ліва рука свербить — гроші втрачати, права — одержувати. Ліве вухо свербить — лаятимуть, праве — хвалитимуть. Ліве око свербить — плакати, праве — радіти.

Багато з цих прикмет грунтується на фізіологічних особливостях організму. Наше коло кровообігу складається з артеріальної та венозної крові, що замикається в серці. Про артерії, які живлять клітини, природа подбала краще. Вони мають "м'язи", що переганяють кров до периферії. З капілярів кров знову збирається до серця по венах, але на їх стінках "м'язів" немає. Допомогти зворотному відтоку застійної крові можна активним рухом. Вдариш правою ногою вранці об підлогу — створюється потрібне прискорення. А значить, встанеш легким і працездатним, з добрим настроєм.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.