Виграш у лоторею оподатковується

07 Кві 2014 / 14:58 | Переглядів: 1304

Гроші

Який податок потрібно сплатити, якщо виграли у лоторею?

(запитували під час телефонного сеансу гаряча лінія)

Відповідно до ст. 167 Податкового кодексу України, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключено у формі, зокрема, виграшу в державну та недержавну грошову лоторею, виграш гравця, отриманий від організатора азартної гри.

Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення буде застосовуватись ставка 17 відсотків.

Згідно з ст 167 ПКУ, ставка податку становить подвійний розмір ставки, бази оподаткування щодо доходів, нарахований як виграш чи приз. Винятком є виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) на користь резидентів або нерезидентів.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.