Від чого буває рак і чи можна його повністю вилікувати – розповіла лікарка з Тернополя

25 Лис 2015 / 12:32 | Переглядів: 4095

п42п2п2п2п2п2п2п2п2п22мс=-=0-

Півтори тисячі людей обстежуються кожного року в Тернопільському онкодиспансері, у відділі ендоскопії. Все частіше лікарі виявляють в пацієнтів онкопатологію. Збільшилась кількість хворих з ураженням прямої кишки, зменшилась кількість ураження шлунків і останням часом буває патологія стравоходу. Про це “Добі” розповіла лікар-ендоскопіст Тернопільського обласного онкологічного диспансеруЛілія Семенюк.

Лікарка проводить обстеження органів травної системи. Вона розповіла, що погано впливає на здоров'я і чи можна успішно пролікуватись, коли виявили онкопатологію.

Найшкідливіший фактор

- Кожна людина розуміє, що здоровий спосіб життя це шлях до здоров'я. Не тільки з мого досвіду, а з літератури, яку я опрацьовувала, перший найшкідливіший фактор, який сприяє розвитку патології з боку слизової шлунково-кишкового тракту, це куріння, на другому місці - надмірне вживання алкогольних напоїв, на третьому - порушення режиму харчування і неправильне харчування загалом, - зазначає лікар.

Лілія Семенюк наголошує, що навіть коли є якісь розлади шлунково-кишкового тракту, то людина не відразу звертається, з часом захворювання стає хронічним, патологія може виявитись на стадії середної важкості, лікування займе більше часу і матиме менший успіх.

Лікарка каже, що коли в родичів були онкозахворювання, то не обов'язково воно буде у вас, але тоді до здоров'я слід ставитись уважніше.

- Вірогідності 100% нема. Переносити патологію, яка була в родичів, на себе не варто, це психологічно тяжко, не обовязково, воно буде в людини. Людина просто має уважніше ставитись до себе і пройти необхідні обстеження.

Лілія Семенюк зазначає, що погано впливають надмірні негативні емоції.

-Багато захворювань від нервів. Є пацієнти, в яких психо-емоційний стан нестйкий, навіть обстеження переносять складніше. Відповідно, страждають не лише нерви, а шлунково-кишковий тракт. Нервуються всі системи і органи. Тоді частіше бувають спастичні захворювання, якщо вони є, то це вже функціональні порущення, які з часом приводять до органічних змін.Скрізь потрібна міра, міра в харчуванні, міра в нервах, якщо міра є, то людина контролює ситуацію, - коментує лікар.

Продукти підібрати під себе

A42Q9791

Лікарка зазначає, що продукти людина має підбирати під себе, вони мають бути максимально корисні. Втім, навіть такі корисні кисло-молочні вироби підходять не всім, адже не у всіх людей є ферменти для доброго травлення молочного. Також медик радить не їсти надто багато ковбасних виробів, які продаються в магазинах, це теж не дуже корисні продукти.

- Якщо приходять пацієнти на огляд, то варіант норми трапляється дуже рідко. Якщо при огляді ніяких змін немає, то слизова блідо-рожева, еластична, без проявів запального процесу, то це рідкість. В більшості людей, незначні, але запальні процеси є. Тобто одиничні випадки, коли спостерігається норма, тоді це очевидно, що люди не зловживають шкідливими продуктами, з вигляду можна зрозуміти, що це люди, які не палять і не зловживають спиртним, - каже Лілія Семенюк.

Хвороба може проходити тихо

Хвороби кишково-шлункового тракту не обов'язково себе проявляють, навіть гастрит може пробігати непомітно.

- Коли ми маємо картину клінічну - больовий синдром, відрижка, тошнота, рвота, то це буде вже буде патологія не тільки шлунку, а й 12-ти палої кишки, печінка, жовчний, підшлункова залоза.

Ситуацію можна виправити, коли патологію виявляють на дуже ранніх стадіях.

- Мені доводилось працювати на найгіршій апаратурі, на найкращій… діагноз можна поставити, якщо лікар має достатню кваліфікацію. Але, звичайно, чим краща апаратура, тим краще працювати лікарю, тим швидше можна провести обстеження. Звичано, не вистачає апаратури, якої б хотілось. Сама діагностика не страждає, але краща апаратура дає більше можливості, можна проводити більше маніпуляцій. Можна виявити незначні відхилення, є такі гіперпластичні поліпи в товстому кишечнику, які фіброволоконними апаратами складніше виявити, якщо відеосистема - то набагато простіше, - каже Лілія Семенюк.

Лікарка радить молодим людям обстежуватись при найменшому дискомфорті, людям після 40, каже, краще приходити на обстеження раз на рік.

Рецепт успішного лікування

- Велике значеня має налаштування пацієнта, якщо пацієнт приходить до лікаря і довіряє йому, виконує всі вказівки, то великий процент успіху, бо лікар, звісно, хоче допомогти, вкладає весь розум, душу, в те, щоб людина одужала. Є люди, які скурпульозно виконують призначення, є такі, що не дуже, а є такі, що нічого не виконують, йдуть від одного лікаря до іншого, потім ще до одного, бо нема довіри, - каже лікарка.

Лілія Семенюк радить думати позитивно.

-Бажаю всім здоров'я, бажаю себе любити, приділяти більшу увагу, зауважувати, що ми їмо, а не тому, що ми вдягаємо, бо те, що ми одягаємо, видно, а те, що їмо, не видно, хоча результат для здоров'я очевидний. Позитивного налаштування, тому, що це завжди означає успіх. Коли людина позитивно налаштована, то в неї хороший апетит, все вдається, складається. Бажаю доброго настрою, щоб і здоров'я було хороше, - каже лікарка наостанок.


Джерело

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.