Вчені розвінчали три головні міфи про людський мозок

19 Гру 2012 / 06:36 | Переглядів: 2112

мозок

Невірним виявилося твердження, що протягом життя мозок безупинно втрачає клітини, які не відновлюються. За словами вчених, клітини мозку дійсно зношуються, проте під час нейрогенезу їх кількість зростає.

Кілька тисяч нових нервових клітин народжуються кожного дня у гіпокампі, "домі" короткочасної пам'яті. Здоровий спосіб життя, відсутність емоційного стресу і травм сприяють відновленню клітин мозку.

Другий із розвінчаних міфів - те, що мозок не може змінюватися. Однак нейробіологи стверджують, що мозок неймовірно гнучкий, якщо навчитися розвивати і стимулювати його. Це явище називається нейропластичністю і залежить від волі і готовності людини до відкриттів нових речей, вирішення нових завдань. Схема мозку може бути перетворена у відповідності з думками, бажаннями і досвідом.

Третій міф - втрата пам'яті з віком стає незворотнім процесом. Насправді, наголошують учені, втраті пам'яті можна запобігти. Для цього потрібно практикувати уважність. Необхідно звертати увагу на всякі дрібниці.

Джерело: Кореспондент

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.