Важливо знати кожному споживачеві

30 Сер 2017 / 16:36 | Переглядів: 1471

Національний знак оцінки відповідності

Пам`ятка споживачам: Продукція, яка відповідає усім технічним регламентам підтверджена знаком відповідності!

Як повідомляє ГУДержпродспоживслужби Тернопільської області,національний знак відповідності застосовується для маркування продукції, якавідповідає певним технічним регламентам зпідтвердження відповідності. Цей знак є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов'язковим вимогам безпеки, що діють на території України відносно продукції певної категорії.

Так, відповідно до Опису знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1184 знак відповідності технічним регламентам має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів). Зображення знака відповідності може бути плоским або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами. Висота знака відповідності не може бути менш як 5 міліметрів, а у разі зменшення або збільшення розміру відповідності повинні бути дотриманні пропорції його форми.

Знак відповідності технічним регламентам може наноситися як на продукцію, так і на її упаковку чи супровідну документацію таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним.

Виробник має право маркувати продукцію цим знаком виключно тільки за позитивними результатами виробничого контролю. У разі, коли до процедури оцінки відповідності залучається призначений орган оцінки відповідності, під знаком проставляється ідентифікаційний номер такого органу згідно державного реєстру. Органом оцінки відповідності може бути як державна, так і недержавна організація, яка має відповідні призначення та акредитацію. Національний знак відповідності не доповнює та не відміняє значення іншого маркування, яким позначається продукція, у порядку передбаченому чинним законодавством.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.