Тернопільські податківці консультують по скайпу

17 Лют 2014 / 18:13 | Переглядів: 1666

скайп

Декларування доходів громадянами, отримання електронних цифрових підписів, послуг у центрі обслуговування платників - і це лише невеликий перелік питань, що порушувався учасниками телефонного сеансу „гаряча” лінія Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області. Цього разу на запитання додзвонювачів відповідав начальник відділу обслуговування платників податків Василь Ілліч Карпа. Найактуальніші питання телефонного сеасну та відповіді на них пропонуємо вашій увазі.

- Була приємно здивована, коли нещодавно після роботи (а вже добре звечоріло) поверталась додому на вул. Білецьку і побачила, що в податковій вирує життя - заходить і виходить чимало людей, багато припаркованих автомобілів. Ви продовжили робочий день?

- Ви, мабуть проходили біля Центру обслуговування платників, який дійсно, з початку року працює з подовженим робочим днем. Адже саме на перші місяці нового року припадають терміни подання місячної, квартальної та річної звітності представниками бізнесу. Добавте, що починаючи із жовтня минулого року ми почали адмініструвати єдиний соціальний внесок, яким до цього ”займався” Пенсійний фонд. Також, починаючи з 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів громадянами. Тож, враховуючи все це, з метою уникнення черг та комфортного обслуговування, наш Центр надає послуги платникам з подовженим з 8-30 год. до 20-00 год. робочим днем з понеділка по п'ятницю, а в суботу - з 9-00 до 16-00 год. Такого графіку будемо дотримуватись аж до 3 березня (граничного терміну подання річної звітності платниками єдиного податку І та ІІ групи). ЦОП в ці дні працюватиме ”до останнього клієнта”.

- Але, якщо моя сестра повинна подати декларацію про успадковане від дядька майно, то вона теж має прийти до закінчення цієї дати?

- Ні, для таких декларантів Податковий кодекс відводить термін до 1 травня.

- Я, за наявності різних причин, не зміг до сьогоднішнього дня змінити код своєї підприємницької діяльності відповідно до нового КВЕДу. Знаю, що в Декларації “спрощенця” його потрібно зазначати. Чи приймуть таку звітність?

- Так, Вашу звітність приймуть, однак прохання - поспішіть привести коди видів діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010. Для цього потрібно звернутись до державного реєстратора на вул. Київська 3а. До податкової інспекції після внесення змін іти не потрібно.

- Я тимчасово проживаю у Борщові, а тернопільську квартиру планую здавати під офіс київській фірмі. Чи потрібно приїжджати до Тернополя, щоб сплачувати податок та подати декларацію?

- Якщо Ви будете мати взаємовідносини, пов'язані із наданням в оренду нерухомого майна, з юридичною чи фізичною особою - підприємцем, то ані подавати декларацію, ані самостійно сплачувати податок обов'язку мати не будете. Оподатковувати Ваш дохід матиме орендар, в даному випадку - київська фірма. Ставка податку становитиме 15 відсотків від суми доходу. Однак, якщо місячна сума такого доходу перевищуватиме десятикратний розмір мінімальної зарплати (у 2014 році це 12 180 грн.), - ставка зросте до 17 відсотків. Отримавши орендну плату за мінусом утриманого податку, вважайте, що свій обов'язок щодо сплати такого платежу та декларування - виконали. Але, хочу нагадати, що в такому випадку Ви будете сплачувати податок на нерухоме майно, адже відповідно до Податкового кодексу пільги із сплати такого податку не надаються, якщо житло використовується їх власниками з метою одержання доходів.

- Ми хочемо здавати звітність електронкою. Чи можна на одну флешку записати особисті ключі підписувачів - головного бухгалтера та директора, а також електронну печатку?

- Ні, не можна. Передбачено, що кожен особистий ключ підписувача повинен бути записаний на окремий носій інформації. У Вашому випадку, необхідно мати при собі три електронні носії інформації. Це можуть бути або змінні флеш - носії, чи оптичні носії CD/DVD.

- Ми маємо мале підприємство і хотіли б запитати, чи потрібно подавати разом з річною податковою звітністю і Баланс?

- Так, потрібно. Податковим кодексом передбачено подання малими підприємствами - платниками податку на прибуток разом з річною податковою декларацією скорочену фінансову звітність - Баланс (ф.№ 1-м) та Звіт про фінансові результати (ф.№2-м). Підгадаю, що термін такого подання закінчується 3 березня.

- Перед Новим роком отримувала відео - консультацію у ваших фахівців по Скайпу. Досить цікаво і реально. Чи продовжуєте надавати таку послугу, якщо так, то які теми заплановані?

- Так, наші фахівці продовжують On-line-спілкування відповідно до запропонованих платниками тем. В дні, що залишились до кінця лютого, будемо консультувати по кампанії декларування доходів громадян, по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, акцизному податку, єдиному соціальному внеску та податку на нерухоме майно. Однак, якщо у платників - дозвонювачів будуть виникати й інші питання, включаючи подання звітності в електронному вигляді, ми будемо залучати фахівців - консультантів і за цими напрямами.

- Весною минулого року була свідком, коли до податкової ішли знані у місті люди - співаки, актори, серед них були і народні артисти. Пізніше довідалась, що вони декларували свої доходи. Було цікаво, адже мала змогу їх побачити зблизька та й молодці, що не працюють “в тіні”. Чи цього року вони прийдуть?

- Подати декларацію про неоподатковані доходи - обов'язок не тільки цих людей, яких Ви назвали, а кожного. Деклараційна кампанія триватиме до 1 травня. Ми чекаємо, також і на відомих спортсменів, на громадян, що отримували інвестиційні прибутки на тих, хто отримував іноземні доходи, будемо раді бачити і власників нерухомості, яка здається в найм, тощо. Стосовно знаменитих людей Тернопілля, то, вважаю, що, власне, вони повинні показати хороший приклад у цьому напрямку. Це тільки додасть їм популярності. А взагалі, ми плануємо на початку березня провести День відкритого декларування. Сподіваюсь, що буде чимало відомих людей, які побажають публічно задекларувати свої доходи. То ж, запрошуємо.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.