Стартують зйомки стрічки про Т. Шевченка, яка фільмуватимуться у кабінеті Фройда, у Нью-Йорку і в Гарварді

08 Лис 2013 / 15:09 | Переглядів: 2100

Тарас Шевченко

Сьогодні, 7 листопада, стартують зйомки стрічки про Тараса Шевченка, фрагменти фільмуватимуться у кабінеті Зигмунда Фройда у Відні, на Таймс сквер у Нью-Йорку та в стінах Гарвардського університету.

Інформаційне повідомлення

Українська студія хроніко-документальних фільмів представляє проект:

"ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ІДЕНТИФІКАЦІЯ"

За результатами позачергового конкурсу неігрових кінопроектів, присвяченого життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка, який Державне агентство України з питань кіно провело у серпні-жовтні 2013 року, до Програми виробництва і розповсюдження фільмів на 2013-2014 роки включено проект "ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ІДЕНТИФІКАЦІЯ".

7 листопада 2013 року - перший знімальний день майбутнього фільму. Зйомки відбудуться на подвір'ї скульптурних майстерень Національної спілки художників України за адресою вулиця Перспективна, 2-В. Першим кадром фільму буде вивантаження скульптурної глини для створення портрету Шевченка. Скульптор Тарас Цюпа розпочне роботу, яка стане однією з сюжетних ліній фільму.

Кілька фрагментів з "режисерського бачення", яке Сергій Проскурня подавав на пітчинг Держкіно:

"Чим ближче ми до 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, тим актуальнішою стає і все вище виростає проблема ідентифікації Поета, Художника, Артиста у багатомірності цього значення. Існує декілька канонів Великого Кобзаря. Сьогодні не можна визначити який з них найбільш вбивчий для явища на ймення Тарас - чи радянський, чи діаспорійний, чи новітній-попсовий…

…Образ Шевченка в рушниках серед ікон у селянській хаті і обвітрені, обдерті білборди з деклараційним "Кобзар єднає Україну!" - це різні Шевченки. Буденне і епічне, суєта сувенірного ринку і музейна тиша, невігластво і мудрість - на протиставленні, на конфлікті "фактур" виростають ритми фільму. Множинність "популярного" Шевченка, набираючи сили, викликає інстинктивне бажання очистити метафізичний шевченківський простір, відчистити, відмити, олюднити Тараса…".

Фрагменти фільмуватимуться в Карпатах, у степах Бессарабії, у копанках Донбасу, у Чорнобильській зоні відчуження, у кабінеті Зигмунда Фройда у Відні, на Таймс сквер у Нью-Йорку та у стінах Гарвардського університету.

Прем'єра фільму планується на 9 березня 2014 року.

Сценарій - Володимира Арєєва, у співпраці з шевченкознавцем Михайлом Назаренком

Режисер - Сергій Проскурня

Оператор - Олександр Запорожченко

Дизайнер - Євген Скубій

Редактор - Олена Москаленко

Директор фільму - Олексій Поздєєв

Продюсер - Наталія Шевчук

Запрошуємо представників ЗМІ на церемонію першого кадру фільму, яка відбудеться 7 листопада 2013 року, о 16:00 за адресою вулиця Перспективна, 2-В.

Скульптурні майстерні Національної спілки художників України.

Інформаційна підтримка - Інформаційна аґенція культурних індустрій "ПРО".

Акредитація і довідки за телефоном: 044 227 86 92

Е-mail: info@i-pro.kiev.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.