Що робити, якщо телефон впав у воду

25 Гру 2012 / 20:31 | Переглядів: 7740

мобіла

Як врятувати телефон, якщо він впав у воду. Не така вже рідкість - потонувший телефон. Ми всі так звикли до своїх мобільників, що тягаємо їх із собою всюди - і на пляж, і на кухню, і навіть у ванну з туалетом. І треба бути готовим до того, що в таких невідповідних умовах з телефоном може трапитися біда. Буль - і ваш постійний супутник відправився досліджувати морське дно або систему міської каналізації. Тут головне - не панікувати. Читаємо, що робити якщо телефон впав у воду, і запам'ятовуємо, тобто сподіваємося на краще, але готуємося до гіршого.

Що робити, якщо телефон впав у воду

Не треба голосити і гірко підіймаються очі до неба, врятувати телефон може тільки швидкість вашої реакції. Якщо телефон поплив в унітаз, не збирайтеся з силами, не чекайте рішучої секунди - діставайте, а руки відмити ви завжди встигнете.

Наступні дії повинні слідувати в першу чергу в обов'язковому порядку!

Ні в якому разі не намагайтеся включити мокрий телефон, а якщо він ще працює, швидко вимикайте або навіть просто витягуйте акумулятор. Не треба відразу перевіряти працездатність мобільника, інакше це може стати його останнім включенням. Робота мокрого телефону з великою часткою ймовірності викличе пошкодження внутрішньої електропроводки, окислення контактів і подальшу смерть акумулятора. Так що, витягуйте акумулятор і SIM-карту і кладіть на суху поверхню, наприклад, на рушник або серветку. Обітріть, видаліть з них воду і відкладіть, нехай сохнуть. Потім беріть сам телефон і теж витирайте, намагаючись максимально скрізь пройтися серветкою, включаючи боковини кнопок. Але тільки не треба намагатися підчепити серветку чим-небудь гостреньким, щоб проникнути у важкодоступні місця телефону. Це, по-перше, марно, по-друге - небезпечно для пристрою.

Сушка корпусу телефону буде куди ефективніше, якщо ви зможете розібрати його на окремі частини. Відокремлюйте все, що вийде, але не застосовуйте силу. Відокремлювати і відривати - це все ж таки різні поняття. Розбираючи телефон, намагайтеся не забути, що, де і як кріпилося! Якщо лицьова панель мобільника тримається на винтиках - викручуйте їх маленькою викруткою і дбайливо знімайте панельку. Знімайте гумову прокладку з кнопками, вона висохне сама, не витрачайте час. Тепер видаляйте воду з усіх нутрощів телефону, промаківайте всі кути і щілини, які тільки можливо, але будьте при цьому вкрай обережні.

Як врятувати телефон, якщо він впав у воду

Якщо ж телефон розібрати не виходить, або у вас немає такої можливості, спробуйте його перевернути кнопками вниз і натискати на кнопки, видавлюючи воду. Потрясіть, подуйте всередину - вода буде виходити дрібними бризками.

Ви видалили воду з усіх місць в телефоні, які могли бути вам доступні. Але йому все одно необхідно остаточно просохнути протягом доби. Для цього можна покласти телефон на сонечко, тільки не під прямі промені. І ні в якому разі не намагайтеся висушити телефон над плитою або над іншим джерелом безпосереднього тепла. Детальніше читайте як висушити мобільний телефон

Можна висушити телефон іншими способами, наприклад, за допомогою рису. Покладіть сам телефон і його батарейку в ємність з неварені сухим рисом. Рис - відмінний абсорбент, за ніч він вбере вологу без залишку. На наступний день можете зібрати телефон і спробувати його включити.

Інший спосіб не менш ефективний, але підходить тільки тим, у кого є кішка. Відмінна вбираюча речовина - котячий наповнювач для лотка. Робіть так само, як у випадку з рисом, але перед цим упакуйте телефон в легкий носок або загорніть в марлю.

На крайній випадок, якщо часу чекати нема, можна висушити телефон феном. Тільки тут не варто включати фен на повну міць, швидше від цього не буде. Сушіть на мінімальній потужності, тримаючи телефон на відстані від фена 9-14 см. Час від часу вимикайте фен, щоб не перегріти мобільник. Зазвичай на просушування таким чином йде години півтори.

Якщо у вас є машина, ви можете покласти розібраний телефон на приладову дошку автомобіля на день або два. Телефон буде сохнути від сонця зверху і від тепла мотора знизу.

Незвичайний спосіб сушіння телефону - холодильник. Тільки не морозильне відділення, а холодильник. Якщо ви промахнетеся, то температура морозильної камери вб'є ваш стільниковий.

Ну і нарешті, можна висушити телефон стисненим повітрям. Якщо у вас є можливість скористатися стисненим повітрям для просушки деталей телефону - користуйтеся. Це ефективний метод.

Ви можете використовувати ці способи в будь-якій послідовності, крім першого - відразу ж вимкніть телефон. Потім - воля ваша. Але кожного разу, після будь-якого методу просушування, переконуйтеся, що води більше немає, і тільки потім включайте. Так, і ще. Якщо ваш телефон впав або був залитий солоною або солодкою водою, то після видалення акумулятора, доведеться легенько обполоснути корпус телефону. Інакше після висушування на деталях залишиться сіль або цукор.

Джерело: it-tehnolog.com

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.