Податкова інформує

25 Бер 2012 / 10:33 | 8 коментарів | Переглядів: 3350

Гроші

Право громадян на звернення

У січні - лютому цього року посадові особи Тернопільської ОДПІ провели 12 прийомів громадян На прийомах громадяни порушували питання щодо справляння оподаткування доходів, одержаних від підприємницької діяльності - 6 заяв (50,0%), податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб - по 2 заяви (по 16,7 %), проведення контрольно-перевірочної роботи та сплати земельного податку - по 1 заяві (по 8,3%.)

До Тернопільської ОДПІ у січні-лютому цього року надійшло 12 письмових звернень громадян, з яких 9 суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, 3 громадян, соціальний стан яких не визначено.

Відділ масово-роз'яснювальної роботи
та звернень громадян
Тернопільської ОДПІ

Тернополяни поповнили державний бюджет на 95 мільйонів гривень

Понад 92 млн. грн. до загального та понад 3 млн. грн. до спеціального фондів державного бюджету сплатили мешканці Тернополя та Тернопільського району. Це на 29,8 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року і становить 146%. Найбільшу частку в надходженнях до даного бюджету складають податок на додану вартість - 44,2 млн. грн. та податок на прибуток підприємств - 41,8 млн. грн., що відповідно на 8,4 млн. грн. та 19,1 млн. грн. більше, ніж минулоріч.

До місцевого бюджету надійшло 72,4 млн. грн., що на 10 млн. грн. перевищує минулорічний показник. Темп росту до минулого року становить 116 %. Зокрема, міську скарбницю поповнено на 62,3 млн. грн. платежів, що на 6,9 млн. грн. більше, ніж торік. Найбільше сплатили платники податків до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб - 55,8 млн. грн. та плати за землю - 6,6 млн. грн.

Віктор СОЛТИС, голова комісії
з проведення реорганізації
Тернопільської об'єднаної ДПІ,
перший заступник начальника.

До уваги платників ПДВ!

Наказом ДПС України від 16.02.2012 року №127 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту.

Наказом ДПС України від 16.02.2012 року №128 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань відображення у податковій звітності з ПДВ змін сум податкового зобов'язання та податкового кредиту.

Наказом ДПС України від 16.02.2012 року №129 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково - ні.

Ознайомитися із зазначеними наказами можна на сайті ДПС у Тернопільській області за адресою www.rsta.tr.ukrtel.net.
Відділ масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Тернопільської об'єднаної ДПІ.

Cуб'єкти бізнесу групи ризику - під прицілом

Станом на початок березня фахівці інспекції відпрацювали 77 платників податку на додану вартість (юридичних та фізичних осіб), які потрапили в поле зору як ризикові суб'єкти із сумою сформованого сумнівного схемного кредиту більш як на 25 млн. грн. За результатами таких відпрацювань зменшено суму схемного кредиту з податку на додану вартість на 3,9 млн. грн. За результатами проведених перевірок також до бюджету донараховано 3,8 млн. грн. податку на додану вартість та штрафних санкцій, з яких уженадійшло - 2,7 млн.грн. Крім того, по двох підприємствах порушено кримінальні справи.

Не уникнули уваги податківців і підприємства, які не звітували чи заявляли про відсутність будь-якої господарської діяльності. У 82 таких відібраних юридичних та фізичних осіб анульовано свідоцтва платників податку на додану вартість.

За матеріалами структурних підрозділів Тернопільської об'єднаної ДПІ.

Для платників податку на додану вартість

Згідно з Податковим кодексом України платники податку на додану вартість - продавці, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень, зобов'язані з 1 січня 2012 року включати такі накладні до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова накладна, у якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкові накладні, виписані на постачання підакцизних товарів та постачання товарів, увезених на митну територію України (імпортних товарів), з 1 січня цього року такі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних, незалежно від зазначеної в них суми ПДВ (тобто навіть якщо вона буде менше 10 тис. грн.)

Детальніші роз'яснення з даних питань ви можете отримати, завітавши на веб-сайти ДПС України (sta.gov.ua) та ДПА в Тернопільській області (www.rsta.tr.ukrtel. net), або за телефоном: 15-07.

Людмила КОБЕЛЬ, головний державний податковий інспектор відділу масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Тернопільської об'єднаної ДПІ

Автомат-ПДВ

Критерії, яким повинні відповідати платники ПДВ, щоб мати право на автоматичне бюджетне відшкодування (пп.200.19.3, 200.19.4) спрощено. Питома вага операцій, що обкладаються податком за нульовою ставкою, повинна бути не менше 40% загального обсягу постачань (раніше було - не менше 50%), а 10%-відсоткова допустима розбіжність між податковим кредитом платника податків - покупця і податковими зобов'язаннями його контрагентів повинна розраховуватися за попередні 3 місяці (раніше строк зазначений не був).

Детальніші роз'яснення з даних питань ви можете отримати, завітавши на веб-сайти ДПС України (sta.gov.ua) та ДПС у Тернопільській області (www.rsta.tr.ukrtel. net), або за телефоном: 15-07.

Людмила КОБЕЛЬ, головний державний податковий інспектор
відділу масово-роз'яснювальної роботи звернень громадян
Тернопільської об'єднаної ДПІ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.