Підводні рифи сімейного корабля

01 Бер 2012 / 15:25 | Переглядів: 3198

сім'я любов обійми

У сучасній європейській сім'ї психологічно розлучення - це не просто розірвання шлюбних стосунків. Це - дестабілізація всього життєвого укладу. Занепокоєні зростанням кількості розлучень, психологи давно вирахували основні "фактори ризику". Щоб уникнути "краху корабля", треба вивчити карту підводних рифів наперед.

Нереальні очікування. Деякі люди перед одруженням чекають чогось воістину незвичайного: котеджів у трояндах, сніданків у постелі, прогулянок берегом моря... Одне слово, - безкінечне свято. Натомість неминуче розчарування, яке і є емоційною пасткою, що губить шлюб.

Егоїстичність. Психологи поділяють людей на дві групи: ті, які дають, і ті, які беруть. І ці категорії значно ширші від економічних. Шлюб між двома людьми, "які дають", буде, швидше всього, щасливим. Тертя неминучі у шлюбі між тими, "хто дає" і "хто бере". Але двоє, "які беруть", за декілька місяців спільного життя розірвуть одне одного на шматки. Шлюб і егоїзм несумісні.

Втручання батьків. Деякі батьки важко уявляють, що їх - діти дорослі самостійні люди. З найкращими намірами вони втручаються у життя молодих, підривають їх стосунки. Особливо ситуація загострюється, якщо в міру економічних причин молода сім'я живе разом з батьками.

Пияцтво і наркотики. Вони вбивають не тільки сім'ї, а й людей. А тому їх потрібно боятися як чуми. І якщо один з партнерів потрапив у подібну "пастку", то, можливо, розірвання шлюбу є найбільш прийнятним виходом із ситуації.

Привнесені проблеми. Спроба одного із партнерів з допомогою шлюбу вирішити свої внутрішні проблеми (низької самооцінки, самотності, одноманітності життя...). На жаль, ніхто інший, навіть найрідніша, близька і кохана людина вашого внутрішнього конфлікту не ліквідує. Сам по собі шлюб уже несе багато проблем, які вимагають досить швидких рішень. Принесені ж проблеми тільки ускладнюють ситуацію.

Фінансові проблеми. Зловживання кредитом і сварки з приводу фінансових витрат входять до трійки найбільш розповсюджених причин руйнування сім'ї. Грошей ніколи не буває достатньо. Як правило, разом з доходами зростають і потреби. І не секрет, що в молодій сім'ї, яка змушена створювати матеріальну базу для свого дому (власне, часто думати про те, щоб цей дім був), бажань завжди більше, ніж можливостей. Допоможе тільки ретельне спільне фінансове планування з мінімальними відхиленнями від поставленої мети.

Перевантаження і фізичне виснаження. Цю небезпеку не можна недооцінювати. Особливо це стосується тих молодих людей, які тільки починають свою професійну кар'єру. Небезпечно братися за все відразу: вчитися в інституті, працювати повний робочий тиждень, бавити дітей, ремонтувати квартиру, займатись бізнесом... А тим часом молоді пари часто так і роблять. Подружжя бачить одне одного, коли ні сил, ні емоцій вже ні на що не залишається.
Зради. Їх здавна прийнято вважати найбільш розповсюдженим приводом для розірвання шлюбу. Проте статистика цей факт заперечує.

Крім перерахованих найбільш небезпечних проблем, психологи виділили ще ряд посередніх факторів ризику, які нібито не мають відношення до сімейних криз.

  • Зміна стилю і темпу життя в урбанізованому суспільстві.
  • Розлучення батьків одного з подружжя.
  • Професійна зайнятість жінки.
  • Висока особистісна конфліктність одного або обох партнерів по шлюбу.
  • Безпліддя одного з подружжя.
  • Дошлюбна вагітність - так звані "стимульовані шлюби".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.