Отримані іноземні доходи громадян підлягають річному декларуванню

17 Бер 2014 / 17:07 | Переглядів: 1355

Гроші

Платник податків, який одержує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів у загальний річний оподатковуваний дохід і надати податкову декларацію за результатами звітного податкового року в податкову інспекцію за місцем проживання, а також сплатити податок з таких доходів. Порядок оподаткування іноземних доходів громадян встановлено пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

Одночасно, кодексом встановлено, що сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Так, у разі отримання громадянином доходів із джерел за межами України, сума такого доходу оподатковується за ставками 15% (17%). Виняток становлять суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат, які оподатковуються за ставкою 5%.

Водночас, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном за умови наявності підтвердних документів стосовно суми отриманого ним доходу та сплаченого податку. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та об'єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок. Варто мати на увазі, що довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Громадянин-одержувач іноземних доходів відображає ці доходи в річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до податкового органу до 1 травня 2014 року. Декларацію можна подати в електронному вигляді за допомогою електронних сервісів Міндоходів „Декларування он-лайн” http://minrd.gov.ua/incomedecl та „Електронний кабінет платника податків” http://kpp.minrd.gov.ua/.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.