Новий вірус може "викосити" людство за 5 років

16 Жов 2012 / 06:48 | Переглядів: 3016

вірус

Британські лікарі зафіксували відразу кілька випадків зараження смертельними захворюваннями, які передаються від тварин і комах до людини.

Нещодавно в одній з лікарень Лондона помер 38-річний чоловік. У нього виявили симптоми кримсько-конголезької лихоманки, також відомої під назвою середньоазіатської геморагічної лихоманки. Серед ознак хвороби — сильний головний біль, висока температура, ломота в суглобах, коліки в животі і блювота. У міру прогресування захворювання у пацієнтів з'являються великі вогнища гематом і неконтрольовані кровотечі внутрішніх органів. Щонайменше, 30% випадків зараження кримсько-конголезької лихоманки закінчуються смертю.

Це захворювання широко поширене у домашніх і диких тварин в Африці та Азії. Переносником і зберігачем інфекції є кліщі, переважно з роду Hyalomma. Випадки хвороби раніше фіксувалися в Україні в Криму, в Росії — в Астраханській, Ростовській областях, Краснодарському і Ставропольському краях, у Середній Азії, Китаї, Болгарії, Югославії, в країнах Африки.

Імовірно, британець підхопив геморагічну лихоманку на весіллі свого брата в Афганістані, пише The Daily Mail.

Минулого місяця в лондонську лікарню потрапив 49-річний пацієнт. У нього була висока температура, сильний кашель і ускладнене дихання. Ознаки захворювання були схожі на атипову пневмонію, епідемія якої у 2003 році забрала життя близько 1000 осіб. Однак аналізи крові чоловіка показали, що це не атипова пневмонія, а якийсь невідомий досі вірус.

Як з'ясувалося, пацієнт нещодавно приїхав з Катару. Використовуючи новітні технології генного сканування, учені з Агентства з охорони здоров'я досліджували вірус. Вони встановили, що він з того ж сімейства, що і атипова пневмонія, але має зовсім інший склад. Фахівці дійшли висновку, що люди заразилися цією хворобою від тварин. Пошук у медичних базах різних країн показав, що від цього ж захворювання в липні в Саудівській Аравії помер 60-річний чоловік.

Повідомлення про зоонози — небезпечні заразні хвороби тварин, до збудників яких сприйнятлива і людина, ввели у паніку медичних експертів. Вони не виключають, що вже в найближчі роки людство чекає найбільша пандемія, подібна до "іспанки", яка забрала з 1918 по 1919 роки від 50 до 100 мільйонів життів у всьому світі.

Один з провідних британських вірусологів професор Джон Оксфорд з Queen Mary Hospital Лондонського університету попереджає, що люди повинні чекати пандемії зоонозних інфекцій, яка може уразити планету впродовж наступних п'яти років. На думку вірусолога, незабаром може виникнути новий штам супергрипу, який перейде від диких або домашніх тварин до людини і почне свою смертельну ходу світом з Азії або Африки. Професор ґрунтує свій прогноз на історичних прикладах.

Зараз загроз від зоонозів набагато більше, ніж раніше, через поширення сучасних технологій, активне пересування людей по світу та зростання населення, попереджають експерти. Крім того, зростає ризик зараження смертельними інфекційними захворюваннями від диких тварин через грубе вторгнення людства в джунглі і тропічні ліси.

Люди можуть отримати хворобу як від диких, так і від домашніх тварин типу коня. На думку дослідників, саме таким способом до людства раніше потрапили вірус смертельної лихоманки Ебола і вірус імунного дефіциту людини (ВІЛ). За даними вчених, можливо, вперше ВІЛ проявився ще в 1908 році, але лише в 80-ті роки минулого століття він розповсюдився по всьому світу, забравши життя вже близько 30 мільйонів людей. До слова, зараз ВІЛ-інфікованими вважаються 33 мільйони жителів Землі.

Якщо зоонози такої ж вражаючої сили будуть поширюватися через повітря, це буде найжахливіший збудник на планеті, наголошують експерти. Вчені очікують пандемії вірусної зоонозної інфекції вже в 2017-2018 роках і пропонують зробити все для того, щоб запобігти їй.

Джерело: newsru.com

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.