На Тернопільщині роз’яснили хто і як має декларувати доходи

14 Лют 2014 / 15:22 | Переглядів: 1957

журналіст ручка папір

Деклараційна кампанія набирає обертів. Мешканці Тернополя і Тернопільського району поспішають до податкової інспекції, аби виконати свій конституційний обов'язок. Про особливості цьогорічного періоду декларування, його деталі - наша розмова із заступником начальника Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області Василем Тарасовичем Кравцем.
- Василю Тарасовичу, у чому особливість, відмінність цьогорічної деклараційної кампанії від попередньої?
- Я б сказав, що суттєвої різниці немає. Адже триватиме час декларування громадянами своїх доходів з січня до травня. Цьогоріч, як і в попередні роки, ми чекаємо на осіб, які зобов'язані подати декларацію про майновий стан і доходи, а також тих, хто бажає подати декларацію за власною ініціативою.
- Нагадайте нашим читачам, хто повинен подати декларацію в обов'язковому порядку.
- Так, зобов'язані подати декларацію громадяни, якщо у минулому, 2013 році, вони отримували такі доходи: від операцій з продажу (обміну) нерухомого чи нерухомого майна, доходи, отримані від двох і більше податкових агентів, а бо ж від особи, яка не є податковим агентом. Повинні задекларувати доходи й ті особи, які здійснювали продаж власної сільськогосподарської продукції, здавали в оренду власне майно, отримували іноземні доходи, інвестиційний прибуток, спадщину та подарунки, нецільова благодійна допомога понад установлену норму (1610 грн.). Обов'язок щодо подання декларації мають і ті громадяни, які отримували доходи у вигляді списаного боргу, неустойки.
- А хто і для чого може подати декларацію про доходи за власною ініціативою?
- За власною ініціативою можуть подати декларацію особи, які бажають скористатися своїм правом на податкову знижку, аби повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати. Вважаю за доречне нагадати, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів, робіт, послуг та їх покупця, отримувача. До речі, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня.
- Які витрати включаються до податкової знижки?
- До податкової знижки включаються: частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% від суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік; сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання; страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій; суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизеля, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
- У який спосіб тернополяни мають право подати декларацію?
- Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором декларанта: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
При цьому варто пам'ятати, що поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну подання декларації (граничний термін подання річної декларації для громадян — 30 квітня 2014 року), а при поданні в електронній формі — не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін.
- Коли сплатити податок на доходи, на підставі даних декларації?
- За підсумками декларування доходів за 2013 рік необхідно сплатити податкове зобов'язання до 1 серпня 2014 року. Тобто останній день сплати податку - 31 липня 2014 року. У разі несвоєчасної сплати - штраф. Тому рекомендую зі сплатою податку, як і з поданням декларації, не зволікати.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.