Мова рідна, слово рідне...

11 Жов 2012 / 10:58 | 1 коментар | Переглядів: 2540

Ми хочемо розмовляти українською мова

Шановні читачі!

З цього номера "Тернопіль вечірній" започатковує постійну рубрику "Мова рідна, слово рідне...", спрямовану на захист та підтримку української мови. Адже нинішня влада знищила всі механізми, як ісприяли її захисту. Під загрозою опинилася не лише мова, а й незалежність і цілісність України. Тому усі свідомі українці повинні об'єднатися і відстояти найважливіші цінності української державності та її національну ідентичність.

Для цього потрібно дотримуватися 9 простих заповідей:

  1. РОЗМОВЛЯТИ УКРАЇНСЬКОЮ. Особливо робіть це у публічних місцях і ніколи не переходьте на іншу мову, окрім розмови з іноземцями.
  2. НАЛАШТУВАТИ МОВУ САЙТІВ ТА ТЕХНІКИ. Оберіть українську мову в налаштуванні електронної пошти, соцмереж, Google, мобільного телефона. Обирайте українську на банкоматах, платіжних терміналах та сайтах.
  3. ПИСАТИ УКРАЇНСЬКОЮ. Завжди пишіть українською паперові документи та електронні повідомлення.
  4. ШУКАТИ УКРАЇНСЬКОЮ. Шукайте інформацію в Google чи Вікіпедії українською мовою.
  5. СПІЛКУВАТИСЯ УКРАЇНСЬКОЮ З ВЛАДОЮ ТА СЕРВІСНИМИ СЛУЖБАМИ. Використовуйте українську у контактах з владою, мобільними операторами, диспетчерами чи call-центрами.
  6. ПІДТРИМУВАТИ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ ТА МЕДІА. Купуйте книги та пресу українською мовою, дивіться фільми, дубльовані українською, купуйте диски з українською музикою та відвідуйте українські фестивалі.
  7. ОБЕРІГАТИ ДІТЕЙ ВІД РУСИФІКАЦІЇ. Спілкуйтеся з дітьми українською, пропонуйте їм україномовні книги, пісні, ігри та мультики.Вимагайте від педагогів у садочку чи школі спілкування і викладання матеріалу українською.
  8. ТВОРИТИ УКРАЇНСЬКИЙ ПРОСТІР. Намагайтеся робити все для того, аби змінити ситуацію на користь української мови на роботі, вдома та у колі друзів.
  9. ПРОПОНУВАТИ ІНШИМ РОБИТИ ТЕ Ж САМЕ. Поширюйте цю інформацію серед якомога більшої кількості людей.

У ВАС БАГАТО ОДНОДУМЦІВ, З ЯКИМИ ВИ МОЖЕТЕ ЗМІНИТИ НА КРАЩЕ СВОЮ УКРАЇНУ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.