Красиві ніжки – це важка праця

26 Лип 2013 / 10:22 | Переглядів: 4955

Ноги

Влітку ноги під особливим прицілом, тому потребують ретельного догляду. Сьогодні пропонуємо вашій увазі декілька порад щодо догляду за ногами у цей період.

Мозолі. Це літня проблема номер один, яка виникає внаслідок довгих прогулянок, дефіле у нових босоніжках чи черевичках. Причин цього може бути багато - незручна колодка, занадто ніжна шкіра, спека, піт...

При зміні взуття з весняного на літнє відбувається перерозподіл навантаження на стопи. Причиною появи мозолів на підошвах може стати і неправильна хода. Лікарі наголошують на тому, що пухирі потрібно обов'язково дезінфікувати і заклеювати круглим пластирем, аби запобігти подальшому натиранню. Тим, для кого проблема натирання ніг влітку дуже актуальна, варто використовувати спеціальні ортези - силіконові прокладки багаторазового використання, які під час ходьби відіграють роль амортизаторів, зменшуючи навантаження на стопу.

Якщо мозолі сухі, то допоможуть пом'якшувальні ванночки з содою і зняття їх пемзою. Також потрібно використовувати креми від мозолів з касторовою олією і сечовиною. Якщо шкіра дуже суха, то підійде крем з фруктовими кислотами.

Пітливість. Це прояв надмірної роботи потових залоз. Посилене потовиділення може викликати анемія, діабет, лихоманка, підвищена активність щитовидної залози, порушення нервової регуляції кровоносної системи (вегето-судинні патології). У деяких випадках пітливість обумовлена спадковими причинами. Підвищена пітливість знижує захисні сили організму, створює сприятливе середовище для розмноження бактерій і грибкових інфекцій, сприяє виникненню мозолів, призводить до появи неприємного запаху. Боротися необхідно не з запахом, а з надмірною вологістю шкіри.

Для цього можна застосовувати теплу або прохолодну ванну для ніг з освіжаючими засобами або фітодобавками: відварами кори дуба або шавлії. Такі ванночки варто робити раз на день упродовж 5-7 днів. Також допомагають комбіновані креми, лосьйони та спреї. Ці засоби наносяться на стопу, особливо між і під пальцями, і ретельно втираються. Однак, застосовувати їх потрібно лише раз на 5-7 днів. Корисно також користуватися пудрою для ніг або дитячою присипкою. Нанесіть пудру вранці, добре розподіляючи між і під пальцями до повного втирання, а ввечері змийте.

Ванночки проти пітливості ніг:

1. Приготуйте відвар з 6 столових ложок ромашки чи м'яти в двох літрах окропу, настоюйте упродовж години, процідіть, підігрійте і тримайте ноги, поки вода не охолоне.

2. Варіть 300 г кори дуба або верби у 2 літрах води упродовж 30 хвилин, процідіть, доведіть об'єм до 2 літрів, тримайте ноги у ванночці 20-30 хвилин.

Набряки. Будь-які набряки свідчать про те, що настав час поспілкуватися з лікарями і з'ясувати, чи все добре з вашим організмом. Паралельно можна зменшити навантаження на ноги.

Також потрібно двічі на день обполіскувати ноги розчином морської солі (1 чайна ложка на склянку води). Ближче до вечора менше пити, а ось з алкоголем, цукром та сіллю взагалі не варто товаришувати, бо вони затримують воду в організмі. Також не потрібно сидіти упродовж усього дня, навіть якщо у вас така робота. Ввечері бажано робити охолоджуючі ванночки, а опісля лягти на диван і хвилин на десять закинути ноги на стіну, попередньо злегка промасажувавши їх із застосуванням крему чи гелю на рослинній основі.

П'яти. Ще одна проблема ніг, актуальна не лише влітку. П'яти сохнуть, грубшать, тріскаються… однак боротися з цим теж можна. Пом'якшує і розпарює шкіру ванночка з сіллю, крохмалем або олією лимона, лаванди та чайного дерева. Після пом'якшення п'яти потрібно очистити пемзою або педикюрною щіткою. Один раз на тиждень можна користуватися скрабом. Корисно робити контрастний душ для поліпшення кровообігу та зняття напруги. Добре пом'якшує глибокі тріщини і сприяє зволоженню шкіри чистий вазелін. Розпарте ноги в гарячій воді з невеликою кількістю борної кислоти (1 чайна ложка на склянку води) і нанесіть шар вазеліну на тріщини, після цього накладіть пластир, щоб зберегти речовину на шкірі, і так залиште на всю ніч. Наступного дня повторіть процедуру і робіть так доти, доки тріщини не зникнуть зовсім. Застосування абразивних пилок і терок з великими порами небажане. Пам'ятайте, що п'ятами краще займатися часто і потроху, тоді ефект не змусить себе довго чекати.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.