Компанії витрачають $1,5 млн у рік на купівлю підроблених наклейок на комп'ютери

28 Жов 2013 / 16:54 | Переглядів: 2083

майкрософт

Фальшиві сертифікати про ліцензійність програмного забезпечення не позбавляють від відповідальності, пов'язаної з порушенням авторських прав

Київ, 15 жовтня 2013 - Понад 1,5 млн. доларів витрачають українські компанії щорічно на купівлю фальшивих сертифікатів автентичності (наклейок COA), якими намагаються замінити покупку ліцензійного програмного забезпечення Microsoft і ввести в оману представників правоохоронних органів під час перевірок. Такі наклейки на комп'ютери поширюються невеликими компаніями-посередниками або через інтернет.

"Багато компаній йдуть на цей крок усвідомлено у спробах заощадити, проте є і ті, хто купує підробки через незнання. Однак у кожному разі наклейка фальшивих сертифікатів автентичності не легалізує використання продуктів Microsoft і не звільняє від юридичної відповідальності за порушення авторських прав, - підкреслює партнер юридичної фірми "Лексфор" Владислав Шаповал. - Правоохоронні органи поінформовані про проблему і способи розпізнати підробку, а надруковані на наклейках ключі можуть бути заблоковані".

Ресурси, що поширюють фальшиві наклейки, заявляють, що вони справжні, однак ретельний аналіз виявив такі відмінності:

  • Замість металізованої смуги - блискуча смужка, на якій відсутній мікропринт з текстом Microsoft Genuine;
  • Написи на наклейці (ОЕМ Software, назва продукту, ключ активації і номер ліцензії) стираються при легкому механічному впливі;
  • Клейка основа сертифіката - неоднорідна, погано приклеюється до корпусу ПК;
  • Деякі зразки мають ознаки повторного використання.

"Покупка підроблених наклейок - необґрунтований ризик і зайва витрата грошей. Це не позбавить від ризиків, пов'язаних з використанням неліцензійних програм, і в довгостроковій перспективі така економія може обійтись дуже дорого. Ми рекомендуємо замовникам звертатися до наших сертифікованих партнерів і уникати сумнівних пропозицій, щоб бути впевненими, що вони купують справжнє програмне забезпечення Microsoft", - говорить Юрій Омельченко, керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії "Майкрософт Україна".

За даними юридичної фірми "Лексфор", за червень-вересень 2013 року співробітниками міліції виявлено 59 фактів порушення авторських прав корпорації Microsoft, на підставі чого юридичним представником корпорації ініційовані кримінальні та адміністративні провадження за підозрою у використанні неліцензійного ПЗ. Серед них: 27 - проти підприємств, 20 - проти розповсюджувачів піратських копій продуктів Microsoft, 10 - проти встановників піратських копій продуктів Microsoft, а також 2 - проти власників інтернет-сайтів, що поширюють контрафактне ПЗ в мережі. Раніше Дніпропетровський апеляційний господарський суд прийняв три рішення на користь Microsoft, загальна сума задоволених позовних вимог корпорації склала понад 260 тис. грн.

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні працює компанія "Майкрософт Україна", до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території України.

Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft ® є товарним знаком Microsoft Corporation у США та в інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

Контактна інформація для преси:

Тетяна Плешивцева, PR-менеджер компанії "Майкрософт Україна"
Тел.: +380 (44) 496 03 10
E-mail: ukrpress@microsoft.com
Галина Даниленко, менеджер проекту, PR-агенція Newsfront
Тел.: +380 (093) 776 18 14
E-mail: microsoft@newsfront.com.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.