Коли при отриманні пенсії і зарплати є право на податкову соціальну пільгу?!

31 Бер 2014 / 17:03 | Переглядів: 1761

пенсіонери

Я пенсіонер за віком, проте працюю та отримую заробітну плату в розмірі 1500 грн. Чи маю право на податкову соціальну пільгу? (запитували під час телефонного сеансу "гаряча" лінія)
Відповідають фахівці інформаційно-комунікаційного відділу Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує заробітну плату, має право на зменшення її на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України. При цьому заробітна плата платника податку, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання такої пільги. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить - 1710 грн. Як бачимо у вашому випадку є право на застосування даної пільги.
Вважаємо за доречне також нагадати, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Для цього платник податку на доходи фізичних осіб подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Водночас звертаємо вашу увагу, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до:
доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;
заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.