Коли батьки можуть скористатися податковою знижкою?!

12 Бер 2014 / 11:00 | Переглядів: 840

гроші1

За навчання сина-студента за дорученням батька сплачує підприємство, на якому він працює. Чи може у такому випадку батько скористатися податковою знижкою?

Так, батько має право на отримання податкової знижки, проте за деяких умов.
У даному випадку для підтвердження понесених витрат на навчання, батькові необхідно отримати довідку від працедавця, який за його дорученням здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу та копії платіжних доручень, якими здійснювалось перерахування.
Слід зазначити, що згідно з положеннями Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ПКУ, суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абз. першому пп.169.4.1 ПКУ, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. З урахуванням того, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" мінімальну заробітну плату з 1 січня 2013 року було встановлено в сумі 1147 грн. на місяць, то розмір доходу, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 Податкового кодексу, в 2013 році становив 1610 грн.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Інформаційно-комунікаційний відділТернопільської ОДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.