Дивіденди: принцип оподаткування

20 Бер 2014 / 09:54 | Переглядів: 1960

Гроші

Дохід учасників господарських товариств - власників акцій у вигляді дивідендів оподатковується під час їх виплати та за їх рахунок
Якщо статутом підприємства передбачена виплата дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або передбачають виплату фіксованого розміру дивідендів, то такі дивіденди оподатковуються податком на доходи фізичних осіб як заробітна плата за ставками 15 чи 17 відсотків.
Інші дивіденди оподатковуються за ставкою 5 відсотків. Податковим агентом під час нарахування та виплати дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням - інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). В подальшому, доходи у вигляді дивідендів мають бути відображені підприємством у податковій звітності - формі № 1ДФ (ознака доходу: 109 - дивіденди).
Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.