Алергія на хлор. Що робити?

27 Бер 2020 / 09:07 | Переглядів: 2568

katerrrr

Через посиленням заходів дезінфекції житлових помешкань, під'їздів та вулиць хлоровмісними дезрозчинами багато мешканців зіштовхнулося зі ще однією досить серйозною проблемою — алергією.

Чому так багато людей мають алергію на хлор? Тим паче, що ми з ним зустрічаємося протягом усього свого життя, адже обробка хлором — найпопулярніший метод знезараження. Саме розчинами хлору проводять промивання водогінних труб, його додають у воду в басейнах, проводять прибирання у медичних та навчальних закладах. Тому алергія на цю речовину — досить поширене явище. Організм постійно зустрічається з цим алергеном, сенсибілізується, і прояви алергічної реакції можуть бути вкрай серйозні.

І якщо раніше людина, яка знала про свою алергію, мала змогу просто уникати контакту з алергеном, то у період карантину зробити це дуже складно.

До того ж зараз зростає кількість людей, у яких алергічна реакція виникла вперше.

Слід запам'ятати основні симптоми алергічної реакції:

- почервоніння очей, сльозотеча, печіння;
- закладеність носа, ринорея (рідкі прозорі виділення з носа), чхання;
- надсадний сухий кашель (за рахунок спазму бронхів);
- першіння у горлі, носоглотці;
- висипка на тілі (частіше при контакті шкіри з хлором, а не при вдиханні);

Слід пам'ятати, що ступінь вираженості та комбінація вищевказаних симптомів у кожної людини різна. Вони рідко зустрічаються усі одразу.

ЩО РОБИТИ?

- максимально обмежити контакт з речовиною чи її випарами. Якщо Ви проводите вологе прибирання власного помешкання дезрозчином, оберіть НЕ хлорвмісний розчин. Краще використовуйте концентрований мильний розчин (мінімум 4%-й), можна додати до нього спирту. Виходячи з помешкання, не забувайте одягати рукавички та респіратор (саме респіратор, а не медичну маску). Під час обробки вулиці зачиняйте вікна. І не виходьте з помешкання відразу після проведення обробки під'їзду чи вулиці;

- якщо ви алергік "зі стажем", вживайте свій звичний протиалергійний препарат (попередньо поінформувавши свого лікаря);

- тим, у кого алергія виникла вперше, необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю і пояснити ситуацію. Лікар призначить вам антигістамінний препарат, враховуючи індивідуальні особливості вашого організму;

- про всяк випадок варто запастися 2-3 ампулами ін'єкційного антигістамінного засобу та шприцами. Краще, якщо вони не знадобляться, але будуть у вашій аптечці;

- якщо є висипання на шкірі, в жодному випадку не мастіть їх косметичними кремами, олійками чи лікувальними мазями, ефекту яких ви не знаєте. Це неефективно, а іноді — небезпечно, оскільки може посилити висипку;

- в жодному випадку не ігноруйте симптоми, оскільки вони будуть наростати. Алергія — вкрай небезпечне явище, що інколи може потребувати навіть невідкладної допомоги. Сама по собі вона не минає. З нею легше справлятися при мінімальних проявах, тому не гайте часу.

Не варто забувати, що алергічна реакція може бути не лише на хлор, а і на інші компоненти дезрозчинів та антисептиків. Алгоритм ваших дій при цьому повинен бути абсолютно таким самим.

Бережіть себе та будьте здорові!


Яцук Катерина Юхимівна, лікар-хірург, членкиня об'єднання "Сила Людей"

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.