41% українців вважають себе здоровими - опитування

10 Кві 2012 / 17:24 | Переглядів: 1577

Здоров'я

Київський Міжнародний інститут соціології провів дослідження самооцінки стану здоров'я українців, за результатами якого близько 41% українців називають своє здоров'я як мінімум хорошим.

За даними соціологів, дуже довго спостерігалася тенденція до зниження самооцінки стану здоров'я, однак з початку 2000-х років самооцінка поступово зростає.

Станом на лютий 2012 року, 41% українців називають свій стан здоров'я як хороший або дуже хороший, тоді як в 2001 році так вважали лише 19% опитаних.

Поганим своє здоров'я називають 16,5% респондентів (у 2001 - 31,4%). Дослідники зазначають, що свій стан здоров'я чоловіки зазвичай оцінюють вище, ніж жінки. Водночас, люди з вищою освітою схильні оцінювати своє здоров'я вище (51% оцінюють стан як позитивний), ніж люди без вищої освіти (18% вважають своє здоров'я нормальним).

Крім того, респонденти, які називають себе здоровими, також частіше називають себе щасливими, а свій стан оцінюють, виходячи із загального самопочуття.

Опитування КМІС проводилося 10-19 лютого у всіх областях України та Криму. Всього було опитано 2029 респондентів. Похибка вибірки становить 2,2%.

Нагадаємо, що згідно з квітневим опитуванням КМІС, в Україні стало менше щасливих людей.

За матерiалами: Корреспондент.net

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.