Яка ставка авансового внеску, коли «єдинник» виплачує дивіденди

24 Лис 2017 / 06:05 | Переглядів: 1029

податкова відсотки

Якщо юридична особа здійснює виплату своїм акціонерам (власникам) і такий платіж називається дивідендом, то він оподатковується під час виплати згідно з нормами підпункту 57.1-1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу, незалежно від того, чи є особа платником податку на прибуток. Про це повідомили у Тернопільській ОДПІ.

Тобто, емітент корпоративних прав (незалежно від того, є він платником податку на прибуток, чи ні) у разі прийняття рішення про виплату дивідендів повинен нарахувати та вносити до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток підприємств.

При цьому, авансовий внесок з податку на прибуток не справляється у разі виплати дивідендів, зокрема, фізичним особам.

Отже, юрособа - платник єдиного податку четвертої групи зобов'язаний при виплаті дивідендів (за винятком виплати дивідендів фізичним особам) нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток за ставкою 18%.

Такий авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Одночасно, суми нарахованого зобов'язання з єдиного податку не зменшується на суму авансового внеску податку на прибуток, сплаченого у зв'язку з виплатою дивідендів.

Докладніше - у Центрі обслуговування платників та за телефоном 43-46-10.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.