Україна не дуже потребує кредиту МВФ

23 Кві 2012 / 10:10 | 1 коментар | Переглядів: 1249

мвф

Віце-президент Світового банку Філіп Ле Уеру заявив, що Україна не так гостро потребує грошей МВФ, тому неотримання нового траншу не критичне. Причому, країна не повинна бездумно виконувати вимогу фонду про підвищення газових тарифів, адже це вдарить по соціально незахищених громадянах. Таку заяву віце-президент Світового банку зробив під час Весняного саміту, що проходить зараз в американській столиці, передає телеканал "Інтер", інформує РБК-Україна.

"Я перевіряв цифри вашого бюджету - так от, немає ніякої необхідності в будь-яких термінових кредитах. В даний момент. У довгостроковій перспективі - можливо щось і знадобиться. Я знаю, що виділення грошей МВФ пов'язане з підвищенням ціни на газ. І хочу сказати - якщо ви збільшуєте тарифи, це б'є по всім громадянах. Це неправильно! Виконуючи цю вимогу, потрібен дуже обережний і виважений підхід", - сказав телеканалу він.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україні конче потрібні кредити Міжнародного валютного фонду. В той же час вищі державні чиновники, в тому числі прем'єр Микола Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко, неодноразово заявляли, що навіть якщо Україні не вдасться домовитися з МВФ про відновлення співпраці, країна в 2012 р. впорається і без кредиту МВФ.

Раніше, перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський заявив, що транш від МВФ Україні затримується через невирішених питань реструктуризації "Нафтогазу" і підняття тарифів. Хорошковський також заявляв, що позиція МВФ щодо підвищення тарифів на газ в Україні залишається жорсткою.

Наприкінці грудня 2011 р. голова НБУ Сергій Арбузов говорив про те, що для України дуже важливо отримати черговий транш кредиту від МВФ, але не через те, що не вистачає коштів, а для того, щоб дати маяк інвесторам, що МВФ працює в цій країні. Разом з цим Арбузов пояснив, що НБУ не витрачає гроші МВФ, а підтримує за рахунок цих коштів, платіжний баланс.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набрала чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

Згідно з оцінками Світового банку, в даний час існує ризик розірвання угоди про кредитну програму stand-by України з МВФ.

2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол. обслуговування по першому траншу кредиту stand-by. Обсяг виплат України МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол. Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях Україна хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол. А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу держоблігацій.

Зазначимо також, що Україна хоче реструктуризувати борг перед МВФ. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 р, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна матиме право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Проте, за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, на сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд ще не надає механізму реструктуризації боргу.

Джерело: РБК-Україна

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.