Що буде за порушення строків сплати або несплати єдиного внеску

19 Чер 2017 / 23:19 | Переглядів: 425

податкові перевірки

У відділі адміністрування єдиного внеску Тернопільської ОДПІ нагадали, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - підлягає сплаті незалежно відфінансового стану платника.

Основним документом, який регулює єдиний внесок - є Закон України від 8 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до норм Закону № 2464, у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску (Далі - ЄВ) до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Суми єдиного внеску, своєчасно не нарахованого чи не сплачені у строки, встановлені назаконодавчому рівні - є недоїмкою.

Зокрема, у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 % несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

Окрім того, на суми недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати закожний день прострочення.

Також варто пам'ятати, що за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄВ посадові особи підприємства, установ і організацій не залежно від форм власності, ФОПи абоособи, які забезпечують себе роботою самостійно, згідно зі ст. 165¹ Кодексу України проадміністративні правопорушення несуть ще й адміністративну відповідальність.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто ˂ 5100 (300 х 17грн), - тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 - 1360 грн), а за повторне за рік вчинення таких дій - від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 - 5100 грн).

Якщо ж сума несплати або несвоєчасної сплати перевищує триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ˃ 5100 грн - сума штрафу становитиме від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360 - 2040 грн), а за повторне за рік вчинення відповідних дій - від ста п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 - 5100 грн).

Начальник відділу Сніжана Кравчун, зокрема, зазначила, що впродовж січня-травня цього року за несвоєчасну сплату єдиного внеску дострахувальників застосовано 202 фінансових санкції на загальну суму 206,4 тис грн, азанеподання чи несвоєчасне подання звітності з даного внеску 354 платники сплатять 77,8тисгрн штрафу.

Докладні консультації - у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.