Серпень: на Західній Україні роботи більше, в Києві — менше

10 Вер 2014 / 16:07 | Переглядів: 1327

безробіття

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, ситуація на ринку праці в серпні дещо погіршилася. Так, у порівнянні з попереднім місяцем, роботодавці пропонували на 8% менше вакансій. Така ситуація може бути пов'язана як із проблемами в економіці країни, так і з тим, що зникли перспективи припинення АТО у найближчий час. Не варто забувати і про сезонність, адже серпень — місяць відпусток.

У серпні найбільш активно роботодавці розміщували вакансії в таких регіонах, як Івано-Франківськ, Рівне, Чернігів, Вінниця, Закарпаття. Тут у порівнянні з попереднім місяцем було на 10-15% вакансій більше. У регіонах-лідерах за кількістю вакансій динаміка негативна. У порівнянні з липнем у Києві було на 5% менше вакансій, у Харкові — на 9%, в Одесі та Дніпропетровську — на 13% менше. У тільки Львів, як і всі західні регіони, демонструє стабільну позитивну динаміку: цього місяця вакансій було на 2% більше, ніж попереднього.

Окремо варто згадати Донецьку і Луганську область, де кількість пропозицій скоротилася до мізерної. Так, у Луганській області пропонували 57 вакансій, а в Донецькій — 217 (це в 6-7 разів менше, ніж на початку року). До того ж більшість із них — це пропозиції роботи з переїздом, віддаленої роботи, занятості в сфері телемаркетингу. У зв'язку із загостренням ситуації компанії не зацікавлені набирати персонал навіть в умовно спокійних містах цих областей.

У серпні найбільш активно пропонували вакансії робочим. Саме в цій сфері спостерігалася найвища позитивна динаміка. Збільшення кількості вакансій спостерігалося також у банківській сфері, в сфері освіти; більше вакансій пропонували в категорії "домашній персонал", в автомобільному бізнесі й у сфері будівництва. Проте позитивна динаміка у цих проф. сферах знаходилася на рівні 3-5%. Найнижча активність роботодавців, у порівнянні з попереднім місяцем, спостерігалася у таких проф. сферах, як медицина і фармацевтика, страхування, закупки, управління персоналом.

А ось активність пошукачів у серпні не сильно залежала від проф. сфери — динаміка розміщення резюме практично в усіх проф. сферах знаходиться на середньому рівні. Незважаючи ні на що, серпень — час відпусток.
Топ-10 зарплат у Києві (серпень 2014)

Як і в попередніх місяцях, найбільшу кількість вакансій у ТОП-100 пропонували програмістам та іншим спеціалістам у сфері інформаційних технологій. Проте ситуація дещо вирівнюється — як у ТОП-10, так і в ТОП-100 збільшилася кількість пропозицій для офісних спеціалістів і керівників.

1. Senior Java /Unity Developer - До 65 тис. грн.
2. Керівник відділу маркетингу - До 58 тис. грн.
3. Front end developer (JavaScript) - До 45 тис. грн.
4. Генеральний директор мережі освітніх центрів - До 40 тис. грн.
5. Senior Backend Developer - До 39 тис. грн.
6. National Legal Adviser - До 34 тис. грн.
7. Керівник відділення банку - До 30 тис. грн.
8. Керівник відділу по роботі з клієнтами (виробництво) - До 26 тис. грн.
9. Media buyer (Інтернет-маркетинг) - До 26 тис. грн.
10. Produсt specialist/QA Engineer - До 20 тис. грн.

Топ-10 зарплат у регіонах (серпень 2014)

У регіонах, як і в столиці, лідерами топ-100 і топ-10 є програмісти. Оскільки на ринку відсутній Донецьк, впевнені лідерські позиції зайняв Дніпропетровськ — саме тут пропонують більшість вакансій із ТОП-100.

1. Директор із логістики - Дніпропетровськ - 25 тис. грн.
2. Senior .NET Web Developer - Одеса - От 25 тис. грн.
3. SQL-розробник - Дніпропетровськ - До 24 тис. грн.
4. IT Project manager - Черкаси - До 13 тис. грн.
5. Керівник фінансового напрямку - Дніпропетровськ - От 13 тис. грн.
6. PHP-програміст - Одеса - От 12 тис. грн.
7. Торговий представник - Харків - От 10 тис. грн.
8. Керівник відділення банку - Регіональні вакансії - От 10 тис. грн.
9. Інтернет-маркетолог - Одеса - 10 тис. грн.
10. Менеджер із продажу - Харків - До 10 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в серпні 2014 року.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.