Про єдиний внесок для «загальників»

15 Жов 2017 / 07:00 | Переглядів: 1177

єсв

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування, відповідно доп.2 частини першої ст.7тачастини п'ятої ст. 8 Закону про ЄСВ, єдиний внесок нараховується у розмірі 22% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, щопідлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску намісяць (у 2017 році - це 704 грн).

З першого січня 2017р, навіть у разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) узвітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою зарозмір мінімального страхового внеску.

В інспекції також зазначили, що частиною четвертою ст. 4 Закону про ЄСВ визначено, що фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються відсплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами таотримують відповідно дозакону пенсію або соціальну допомогу.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.