Отримавши спадщину, фізична особа - нерезидент повинна сплати податок на доходи фізичних осіб

13 Лип 2014 / 09:28 | Переглядів: 2575

спадок

Фізична особа - нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, зобов'язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об'єкта, за ставкою 15 або 17 відсотків, в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці.

Отже, якщо в календарному місяці дохід від отримання спадщини перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати ( в 2014 році ця сума склала 12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, не зазначається в річній податковій декларації, тому що спадкоємці - нерезиденти, зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ
ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.