Оренда на спрощеній системі оподаткування (2-га група)

03 Сер 2014 / 12:26 | Переглядів: 1408

оренда договір нерухомість

Я - фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування (ІІ група). Маю власне приміщення загальною площею 500 м². Чи можу я частину цього приміщення здавати в оренду як фізична особа-підприємець, а іншу частину -як фізична особа?

Відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи-підприємці, які надають в оренду житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м², а також - нежитлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м², не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Згідно з Цивільним кодексом України, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності. Вказане положення також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування. Таким чином, фізична особа, якій належить нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення), загальна площа якого не перевищує встановлені норми, не має права надавати одну частину нерухомого майна в оренду як фізична особа - не суб'єкт господарювання, а іншу - як фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ
ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.