Новації – 2017: що схвилювало тернополян?

07 Лют 2017 / 20:40 | Переглядів: 1335

Онлайнкоференція

Уже традиційними стали інтернет-конференції у Тернопільської ОДПІ. Нещодавно, одна із них стосувалась податкових новацій 2017 року. На запитання дописувачів відповідав головний державний інспектор відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Павло Копча.

У матеріалі висвітлені актуальні питання проведеного заходу.

Мій чоловік підприємець - на загальній системі, а я в минулому році здавала в оренду квартиру, як звичайна фізична особа. Форма декларації для нас однакова, правда?

Так, форма декларації про майновий стан і доходи для Вас обох однакова. Нова форма, якаподається у 2017 році за минулий рік, затверджена наказом Мінфіну 15.09.2016р №821. Тількитермін подання для підприємців - "загальносистемників" - до 09.02.17 р, а для інших категорій платників - до 1 травня.

Я підприємець, на загальній системі, "нульовик". Зараз у відрядженні, але хочу сьогодні надіслати Декларацію поштою. Встигаю?

На жаль, не встигаєте. Податковий кодекс, а саме пункт 49.5 передбачає таке право, алепередати Декларацію поштою можна лише не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку її подання. Тобто, у Вашому випадку, її слід було надіслати не пізніше п'ятниці - 3 лютого.

У 2016 році я була на єдиному податку 9 місяців (три квартали - починаючи з 1 квітня). Декларацію єдинника зараз подаю, а кажуть, що потрібно подати і загальну - про майновий стан і доходи. Чи потрібно?

Так, річну декларацію про доходи треба подати підприємцям, які хоча б один із кварталів (абонавіть місяць) працювали на загальній системі оподаткування (з доходами чи без). Адже,базовим звітним періодом для "загальносистемників" - є календарний рік. Це прописано упідпункті 49.18.5Податкового кодексу.

Хочу орендувати в перукарні місце для надання послуг - манікюру. Хто може сказати - можу бути на першій групі єдиного податку як надання послуг перукарень? В кодексі нерозписано, що це за послуги.

Податковий кодекс передбачає, що платниками єдиного податку першої групи можуть бути підприємці, які не використовують працю найманих працівників, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або продаж провадять господарську діяльність знадання побутових послуг населенню і обсяг доходу впродовж року не перевищує 300тисяч гривень.

Так, справді, в пункті 291.7 розписано, що розуміється під побутовими послугами для цілей визначення приналежності до груп "спрощенців". В цьому переліку є послуги перукарень, однак, щобдостеменно розібратись - що саме сюди входить, нам потрібно звернутись і до Наказу Держкомстату від 23.12.2011року № 396. В ньому "розшифровується" діяльність: "Надання послуг перукарнями та салонами краси". Туди входить:

- миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок;

- гоління та підрівнювання бороди;

- масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Таким чином, надаючи такі послуги та виконуючи інші вимоги для платників - "спрощенців", Виможете обрати першу групу.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.