Місцеві бюджети Тернопільщини поповнилися майже на 45 млн грн більше

07 Кві 2015 / 12:16 | Переглядів: 1813

гроші1

Відчутним є вплив бюджетної децентралізації на надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, за оперативними даними у першому кварталі 2015 року до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло 279 млн гривень податків і зборів, що на 44,8 млн грн. більше прогнозного показника. Ріст надходжень порівняно з відповідним періодом минулого року становить 26,5 млн. гривень. Лідером в наповненні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб - 153 млн гривень.

Як відомо, Верховною Радою України у грудні 2014 року прийнято зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, які є найбільшим за останні роки кроком у напрямку бюджетної децентралізації.

Зокрема, впроваджено акцизний податок з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введено оподаткування розкішних авто тощо.

Відповідно до Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом України.

Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.