Головний бухгалтер приватного підприємства – ще й підприємець. Чи є заборона?

11 Жов 2016 / 15:14 | Переглядів: 842

податкова фінзвітність

Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, якане заборонена законом.

Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади таорганів місцевого самоврядування законом обмежується.

Статтею 120 Конституції України, визначено, що члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Декрет Кабінету Міністрів України ще від 31 грудня 1992 року №24-92 "Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств" передбачає, що керівникам, заступникам керівників державних підприємств, установ і організацій, їх структурних підрозділів, а також посадовим особам державних органів, органів місцевого самоврядування заборонено безпосередньо займатись підприємницькою діяльністю.

А пункт 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від28.06.93 №43 гласить, що керівники державних підприємств, установ, організацій, їхнізаступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). Таким чином, діючим законодавством не передбачено обмежень щодо реєстрації фізичною особою - підприємцем посадової особи юридичної особи приватного права - голови правління, директора, генерального директора, головного бухгалтера.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.