14% компаній скорочували зарплату в 2014 році

30 Гру 2015 / 13:16 | Переглядів: 1321

економія гроші

В 2014 році тільки кожен п'ятий роботодавець в цьому році зміг підвищити заробітню платню всім своїм працівникам. А 14% компаній змушені були скоротити зарплату. Про це - підсумковому опитуванні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Вплив кризи на бізнес був суттєвим. Щоби зберегти обороти, чимало компаній були змушені вдатися до непопулярних кроків. Наприклад, у поточному році 14% компаній скоротили зарплату своїм співробітникам. Третина компаній (28%) зарплату не переглядали, 35% компаній підвищили оплату праці тільки цінним або ефективним співробітникам, 6% — тим, кому повинні були підвищити відповідно до закону. І тільки 21% роботодавців змогли підвищити зарплату всім співробітникам.

Ілюстрація №10604. Чи переглядали заробітню плату у Вашій компанії? Чи переглядали заробітню плату у Вашій компанії?

Найвищий відсоток компаній серед тих, хто підвищував зарплату всім співробітникам, припадає на сфери ІТ, страхування, нафто- і газовидобутку, фармакології. Найвищий відсоток тих, хто був вимушений вдатися до скорочень рівня оплати праці, - серед компаній, що працюють у сфері послуг для бізнесу, гуртового продажу, автотрейдерів і медіа. Значно рідше, ніж у інших компаніях, підвищували зарплату співробітникам малого бізнесу (до 50 співробітників). А от скорочували виплати значно частіше у великих компаніях, де працює понад 500 співробітників.

Серед тих компаній, які все ж підвищили оплату, зростання зарплат у 60% випадків не перевищувало 10%. Ті, хто підвищив оплату більше ніж на 20%, — складають усього десяту частину з усіх, хто підвищував заробітну платню. Найвищий відсоток таких компаній у ІТ-сфері (21%) і телекомі (13%). Варто відзначити, що таких компаній практично немає в автотрейдингу, логістиці, страхуванні, послугах для бізнесу і видобутку сировини.

Скорочували зарплату частіше, ніж піднімали. Понад половина (56%) тих, хто був змушений знизити оплату, скоротили її більш ніж на 15%. Серед лідерів скорочення зарплат (максимальний % тих, хто скорочував зарплатню більше ніж на п'яту частину) — банківська сфера, енергетика, гуртовий продаж.

Не можна сказати, що в 2014 році радикально змінилася ситуація з бонусами і преміями. Половина компаній серед тих, хто платить співробітникам додаткову винагороду, в 2014 році робили це у звичайному режимі, четвертина — урізали або відмінили бонуси і премії, 12% — збільшили бонуси, але зменшили фіксовані ставки. Стільки ж роботодавців збільшили бонусну частину виплат без зміни ставок. Частіше, ніж інші, додаткові виплати скорочували у великих компаніях (від 200 осіб). Таких роботодавців було більше у сфері логістики, медіа та в банківському напрямку. Найчастіше зарплати змінювалися або протягом усього року, або в третьому кварталі 2014.

Дані були отримані в результаті опитування роботодавців, зареєстрованих на hh.ua. Опитування проводилося в грудні 2014 року, у ньому взяли участь 1203 роботодавці з різних регіонів України. Згідно з обраним підходом, роботодавці — це топ-менеджери, власники бізнесу і HR-спеціалісти.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.